Letenský tým po prohrách s Crvenou Zvezdou a remízou s Bohemians získal plný počet bodů na hřišti Mladé Boleslavi

Letenský tým po prohrách s Crvenou Zvezdou a remízou s Bohemians získal plný počet bodů na hřišti Mladé Boleslavi

O premiérové výhře trenéra Andrey Stramaccioniho rozhodl David Lafata po asistenci nejnovější posily Jonathana Biabianyho.

„Jonathan byl prvním hráčem, kterého jsem chtěl do Sparty přivést, ale jednání probíhala dlouho. Dnes ukázal, že pro nás může být klíčovým hráčem. Zatím není připraven na sto procent, ale pro mě je to mimořádně důležitý hráč,“ řekl na adresu nového hráče trenér.

„Dnešní sestava může být tou hlavní do dalších zápasů, ale nikdo si nemůže být jistý svým místem a všichni musí dřít na sto procent,“ pokračoval kouč.

„Výhra v Boleslavi je velmi důležitá, byl to náročný a těžký soupeř. Nikdo to tady nemá jednoduché. Myslím, že jsme podali náš nejlepší výkon jako tým. Všichni bojovali za tým, všichni, kdo zasáhli do zápasu, bojovali až do vyčerpání a to mi udělalo radost,“ řekl kouč.

„Michal Kadlec se necítil na sto procent připraven do zápasu, po konzultaci jsem rozhodl, že nasadíme radši Eldara, který připraven byl. Nechtěli jsme riskovat, že Michal by se zranil a přišli bychom o něj,“ prozradil, co vedlo ke změně v sestavě na poslední chvíli.

„Tomáš Koubek se dostal zpět do formy, ve které nebyl během přípravy. Byl jsem hodně přísný na něj. Pro mě to je gólman číslo jedna, teď už je to jen na něm. Michal Sáček je velmi dobrý fotbalista, jsem rád, že svou šanci využil. Po generálce s Vitesse jsem preferoval něco jiného a dnes jsem od něj viděl lepší výkon, než proti Vitesse. Zahustel se vracel po zranění. Je to odlišný hráč než Karavaev, který je hodně ofenzivní hráč a Zahustel je defenzivnější, což jsme chtěli proti Boleslavi využít,“ řekl Stramaccioni na adresu tří hráčů.

„Ačkoliv mluvím o jednotlivcích, tak je to ale o celém týmu a všichni musí bojovat ve velké konkurenci o své místo,“ pokračoval kouč.

„Václav Kadlec nebyl v nominaci, protože preferuji v tuto chvíli jiné ofenzivní hráče. Jak už jsem řekl, z mého pohledu máme v tuto chvíli hodně hráčů a kádr bude zúžen. V nejbližší době budeme mít schůzku s vedením klubu a rozhodneme se, co bude dál,“ dodal trenér.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/tymove-vitezstvi-18579.html

Můžete zanechat svůj komentář: