Tia Halinen: Z Finska do Sparty

Tia Halinen: Z Finska do Sparty

Třiadvacetiletá Tia Halinen již byla ve Spartě na testech během zimního soustředění. Tehdy její angažmá nedopadlo, v létě už se však cesty hráčky a klubu spojily. 

Tia je útočnicí či ofenzivní záložnicí, zvládne zahrát na obou krajích zálohy. Zdobí ji dobrá fyzická kondice, nechybí jí ani důraz. Je členkou finského seniorského národního týmu, prošla si i mládežnickými reprezentačními výběry. Oblékala dres finských klubů PK-35 Vantaa, Honka nebo HJK Helsinki. Dvakrát vyhrála finskou ligu, zahrála si i v Lize mistryň.

V únoru byla Tia na testech ve Spartě během třeboňského zimního soustředění, její angažmá však nedopadlo a Tia zamířila hrát španělskou ligu za Santa Teresa CD. Zde se i gólově prosadila, dlouho ale v týmu nevydržela a vrátila se zpět do své domoviny, do celku HJK Helsinki. Po celou dobu byla nadále v kontaktu se zástupci Sparty. A po skončení sezóny 2016/17 se již její příchod na Letnou podařil zrealizovat. Hned v úvodním ligovém kole ročníku 2017/18 proti Liberci si Tia připsala nejen první start v české lize, ale také první gólovou asistenci.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/zeny/tia-halinen-z-finska-do-sparty-18597.html

Můžete zanechat svůj komentář: