Za nový školní rok vydá rodina průměrně 6000 korun

Za nový školní rok vydá rodina průměrně 6000 korun

Sešity, psací potřeby nebo pomůcky na výtvarnou výchovu – věci, které musí každoročně nakupovat rodiče školáků. Taková investice do vzdělání dětí je přitom pro některé rodiny velkým zásahem do rozpočtu – utratí za ně průměrně 3000 korun, a to ještě před začátkem školního roku.

„Průměrná česká rodina utratí za svého školáka 6289 Kč, což je téměř o 1000 Kč víc, než v loňském roce,“ říká Dana Hakavcová ze společnosti Profi Credit. Asi polovina jde přitom na školní pomůcky. Nejdražší položkou bývá aktovka nebo batoh, které rodiče kupují pro prvňáčky a pak v době, kdy děti přestupují na druhý stupeň a střední školu. Jinak jsou náklady výrazně nižší, informoval Radiožurnál.
S hlavním nákupem pomůcek rodiče většinou čekají na poslední srpnový nebo první zářijový týden. Třeba pastelky a geometrické potřeby ale lidé shánějí už teď – a někteří dokonce plánují nakupovat školní potřeby i na dovolené.

Čím dál víc jich taky dává přednost nákupům školních potřeb přes internet. Chtějí tak hlavně ušetřit čas, který by jinak strávili obcházením papírnictví. Třeba v internetovém obchodě Košík.cz lidé utratí před začátkem školního roku asi 1400 Kč.

„Na začátku školního roku jdou samozřejmě na dračku různé typy sešitů, lepidla a rýsovací pomůcky, ale třeba i krabičky na svačiny,“ popisuje komerční ředitel firmy Petr Toupal.

Pro některé rodiny je ale začátek školního roku citelný zásah do rozpočtu. Šest z deseti Čechů to dokonce zohledňuje při výběru své letní dovolené, desetitisíce jich sahají po půjčce.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6701-3/za-novy-skolni-rok-vyda-rodina-prumerne-6000-korun-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.