Devět sparťanů v repre

Devět sparťanů v repre

Reprezentační přestávka se kvapem blíží a dres svých národních týmů oblékne hned několik sparťanů. Trenér Stramaccioni bude postrádat celkem devět hráčů.

ČR „A“ – Tomáš Koubek

Český tým čekají dvě důležité kvalifikační bitvy v boji o mistrovství světa 2018. Češi nejprve v pátek 1.9. změří v Edenu síly s Německem, o tři dny později se představí na půdě Severního Irska. Český tým je po šesti odehraných zápasech na třetí příčce právě za dvěma nadcházejícími soupeři.

Slovensko – Martin Dúbravka, Lukáš Štetina

Naše východní sousedy čeká v kvalifikaci nejprve Slovinsko (1.9. v Trnavě) a poté Anglie (4.9. ve Wembley). Slováci jsou stále v boji o postup, na vedoucí Anglii ztrácejí dva body, druhou příčku drží s jednobodovým náskokem před třetími Slovinci.

Rusko – Vyacheslav Karavaev

Rusko se na domácí šampionát kvalifikovat nemusí, a tak trenér Cherchesov nominoval hráče širšího kádru. Ti absolvují soustředění v Moskvě, během nějž 3. září odehrají přátelské utkání proti Dynamu Moskva.

Izrael – Tal Ben-Chaim

Izraelci nejprve 2. září přivítají v Haifě Makedonii, o tři dny později se v Regiu Emilia představí proti domácím Italům. V konkurenci týmů Itálie a Španělska, které se dělí o první příčku v tabulce, je už boj o postup pro Izraelce složitý, s devíti body jsou na čtvrté pozici hned za Albánií.

Rakousko – Marc Janko

Rakušané se představí 2. září v Cardiffu proti domácímu Walesu, poté ve Vídni 5. září přivítají Gruzii. Jankův tým stále má teoretickou šanci na postup, o první příčku se dělí Srbové s Iry, Rakušané a Velšané na ně ztrácejí shodně čtyři body.

Kamerun – Georges Mandjeck

I v Africe naplno běží kvalifikace na světový šampionát a Kamerun čeká dvojzápas s Nigérií – nejprve 1. září v Uyu, poté 4. září v Yaoundé. Kamerun je zatím po dvou odehraných zápasech na druhé příčce se čtyřbodovou ztrátou na svého příštího soupeře.

ČR U21 – Michal Sáček, Matěj Pulkrab, Jiří Kulhánek

Týmu trenéra Vítězslava Lavičky začíná nový kvalifikační cyklus, během nějž se bude hrát o mistrovství Evropy v roce 2019. Český tým nejprve čeká přátelské utkání proti Turecku (31. srpna na Strahově), kvalifikaci pak zahájí 5. září v Jablonci proti Bělorusku.

Bosna a Hercegovina „U21“ – Eldar Ćivić

Kvalifikace o Euro čeká i Bosňany, kteří se 1.9. střetnou s Rumunskem, poté je čeká přípravný zápas s Černou Horou (5. 9. 2017).

ČR U20 – Filip Havelka, Filip Hašek, Daniel Turyna, Tomáš Wiesner

Reprezentační dvacítku čekají duely s Portugalskem (31.8. v Abrantes) a Německem (4.9. na Julisce).

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/ostatni/devet-spartanu-v-repre-18618.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.