Prohlášení ČSSD k volbám do Poslanecké sněmovny 2017: Když bohatne země, musí bohatnout i lidé

Prohlášení ČSSD k volbám do Poslanecké sněmovny 2017: Když bohatne země, musí bohatnout i lidé

České republice se v roce 2017 výborně ekonomicky daří. To ale nestačí. Hospodářství rekordně roste, máme nejnižší nezaměstnanost v EU, průměrné příjmy pracujících vzrostly o tři tisíce korun.

Příliš mnoho lidí to ale necítí ve svých peněženkách a rodinných rozpočtech. Změnit tento stav, dostat prosperitu naší země do domácností, to je hlavní úkol České strany sociálně demokratické na nejbližší roky. Na jeho splnění ale potřebujeme silný mandát.

Česká strana sociálně demokratická se po třech a půl letech ve vládě nemusí stydět. Naši zemi jsme nepřebírali v dobrém stavu. Dnes jsme na tom nesrovnatelně lépe. Především jsme překonali ekonomickou stagnaci a stali jsme se ekonomickým premiantem Evropy. Vydali jsme se cestou, díky které se může dobře dařit opravdu hodně lidem. A právě to bude v říjnu ve volbách v sázce.

Pravicové strany ANO, ODS a TOP 09 se chtějí vrátit k poplatkům ve zdravotnictví. Jejich programy ukazují, že budou do zdravotnictví zavádět nadstandardy pro bohaté a soukromou konkurenci. Tyto strany chtějí s našimi důchody obchodovat na burze. Jejich plány s daněmi a odvody hrozí rozvrátit veřejné služby. Kdyby na ně došlo, budou stejně jako v minulosti požadovat vyšší spoluúčast nemocných nebo zmrazení důchodů, což nejvíce poškodí lidi s nízkými příjmy.

Pokud bude ČSSD po volbách silná, nikdy tyto změny nedovolí. Česká republika je v roce 2017 úspěšná země, ve které ještě stále žije mnoho chudých lidí. Proto nedopustíme, aby lidi s nízkými příjmy zatěžovaly různé staronové poplatky. Naopak, chceme jim pomoci. Vyhlásili jsme válku levné práci, protože nízké výplaty jsou nespravedlivé k lidem a dlouhodobě škodí hospodářskému rozvoji naší země. Ekonomický růst dává dostatek veřejných zdrojů na zajištění dobrých veřejných služeb pro všechny. Silná sociální demokracie zaručí, že nebude zvyšován věk odchodu do důchodu nad 65 let. Zaručí další zvyšování penzí podle toho, jak porostou ceny a mzdy. Zaručí podporu rodinám s dětmi. To všechno je možné díky hospodářským úspěchům, ke kterým jsme naši zemi ve vládě dovedli.

Budoucnost má jen společnost, která není rozbitá na ostrůvky blahobytu a moře nejistoty. Společnost, která drží pohromadě a díky které najde co nejvíce lidí dobré místo pro život. Takovou společnost buduje sociální demokracie od svého vzniku již 139 let.

Spravovat zemi podle svých hodnot a ideálů je možné jen prostřednictvím podílu na vládní moci. ČSSD je programová strana oddaná sociální soudržnosti a demokratické správě státu. Programová shoda na těchto dvou pilířích bude proto rozhodující pro postup strany při tvorbě nové vlády. Kroky ČSSD po volbách bude určovat vůle zachovat demokratickou povahu našeho státu, dělbu moci, nezávislé kontrolní instituce, evropské a transatlantické zaměření naší země, a především schopnost uskutečňovat program široce sdílené prosperity. Protože když bohatne země, musí bohatnout i lidé.

Za vedení České strany sociálně demokratické Milan Chovanec, úřadující předseda ČSSD, a Lubomír Zaorálek, volební lídr ČSSD

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/kdyz-bohatne-zeme-musi-bohatnout-i-lide-prohlaseni-cssd-k-volbam-do-poslanecke-snemovny-2017/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.