Na dojíždění za prací je možné žádat o příspěvek

Na dojíždění za prací je možné žádat o příspěvek

Nezaměstnanost v Česku mírně roste, stále je ovšem nejnižší v celé Evropské unii a na trhu práce dlouhodobě chybějí lidé. Jedním z nástrojů, který má zaměstnavatelům pomoci v hledání pracovníků, jsou příspěvky na dojíždění a také na přestěhování za prací. Zavedeny byly před rokem, zatím o ně zažádaly více než čtyři tisíce lidí, informoval Úřad práce ČR. 

Do letošního léta zažádalo o příspěvek jen v Ústeckém kraji 344 lidí. Víc jich bylo jen v kraji Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském. Zájem je také o jednorázový příspěvek ve výši 50 tisíc korun, který může dostat zájemce při stěhování za prací. Takových bylo zatím v celé republice schváleno 51.

I když příspěvky na dojíždění a stěhování za prací mají téměř rok po svém zavedení pozitivní ohlasy, zaměstnavatelé je nepovažují za dlouhodobější řešení nedostatku pracovních sil. „Současný trh práce je už v takové situaci, kdy by možná příspěvky čerpalo víc lidí, ale prostě nejsou,“ postěžoval si na nedostatek pracovní síly viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj.

Ne všichni se při motivování zaměstnanců k dojíždění za prací spoléhají jen na úřad práce. Například obchodní řetězec Tesco zaměstnává v Česku 13 tisíc lidí. Tisícovka z nich dojíždí. „Zaměstnanci našeho distribučního centra využívají možnost svozových autobusů,“ vysvětlil mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6746-3/na-dojizdeni-za-praci-je-mozne-zadat-o-prispevek-

Můžete zanechat svůj komentář: