ČSSD trvá na růstu platů učitelů a dalších státních zaměstnanců od 1. listopadu

ČSSD trvá na růstu platů učitelů a dalších státních zaměstnanců od 1. listopadu

Vedení sociální demokracie se ve čtvrtek sešlo se zástupci odborových svazů a vysokých škol. ČSSD jednoznačně podporuje požadavek na růst platů ve veřejném sektoru a na navýšení rozpočtu vysokých škol.

„Naše pozice zůstává po celou dobu stále stejná. My stále požadujeme, a budeme to požadovat na schůzce v pondělí, aby došlo k zvýšení platů nejenom 1. ledna roku 2018, ale také 1. listopadu tohoto roku,“ prohlásil kandidát sociální demokracie na premiéra Lubomír Zaorálek s tím, že přidáno o 15 procent by ještě letos měli dostat učitelé. Pracovníkům veřejného sektoru, policistům a hasičům by se pak platy měly zvednout o deset procent. Od 1. ledna příštího roku by podle Lubomíra Zaorálka mělo dojít k navýšení platů pracovníků ve zdravotnictví.

„Zároveň počítáme s tím, že by mělo dojít k navýšení i v rozpočtu vysokých škol,“ uvedl Lubomír Zaorálek a podpořil tak vysoké školy, které požadují v rozpočtu na příští rok o 4,5 miliardy korun oproti letošku navíc.

ČSSD má jasnou představu, kde na toto opatření vzít. „Pro mě je nepřijatelné, abychom v této situaci zvyšovali deficit. V této situaci mi to přijde jako těžko obhajitelné. Peníze se musí najít v tom, co dnes máme, musí se ušetřit,“ zdůraznil Zaorálek, že návrh řešení, se kterým půjdou zástupci sociální demokracie na koaliční jednání, nijak nezvýší navržený 50miliardový schodek.

Podle volebního lídra ČSSD umožňuje platy pracovníků veřejného sektoru navýšit vynikající ekonomická situace. „Když ekonomika takto masivně roste, tak je pro mě logické, že se musíme snažit, aby z toho něco lidé pocítili na svých platech. Jinak je to podle mě nefér. Pak tady máme sice výborná čísla, ale lidi z toho nemají nic,“ zopakoval Lubomír Zaorálek postoj sociální demokracie, jejíž vedení vyzvalo ministra financí Ivana Pilného, aby udělal revizi plánovaných příjmů státního rozpočtu a zohlednil přitom dobrou ekonomickou kondici země.

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/cssd-trva-na-rustu-platu-ucitelu-a-dalsich-statnich-zamestnancu-od-1-listopadu/

Můžete zanechat svůj komentář: