Průzkum STEM: Lubomíra Zaorálka by chtělo za premiéra více lidí než Andreje Babiše

Průzkum STEM: Lubomíra Zaorálka by chtělo za premiéra více lidí než Andreje Babiše

Podle reprezentativního průzkumu agentury STEM z letošního srpna je ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek třetím nejpopulárnějším politikem v České republice.

S podporou 38,4 % respondentů se umístil za prezidentem Milošem Zemanem (51,6 %) a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem (43 %).

Lubomír Zaorálek se v polovině června stal volebním lídrem a kandidátem na post premiéra za ČSSD, což podle průzkumu zaregistrovalo 69,2 % respondentů. Pro 30,8 % je to naopak nová informace.

Jak prokázal průzkum, s názory ministra Zaorálka souhlasí 45,3 % těch respondentů, kteří jeho názory znají. Celkem 3,9 % z těchto respondentů s názory Lubomíra Zaorálka souhlasí zcela a 41,4 % spíše. Nesouhlas s názory L. Zaorálka vyslovilo 40,1 % respondentů, 10 % nesouhlasí s jeho názory vůbec, 30,1 % respondentů s nimi nesouhlasí spíše.

Z 86,7 % respondentů, kteří se vyjádřili, že ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka znají, se většina – celkem 52,8 % respondentů – vyslovila, že by byl pro ně lepším premiérem než Andrej Babiš. Předsedu hnutí ANO v tomto srovnání preferuje 47,2 % respondentů.

Průzkumu veřejného mínění agentury STEM, který probíhal ve dnech 17.08. – 23.08.2017, se zúčastnilo celkem 1065 respondentů.

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/pruzkum-stem-lubomira-zaoralka-by-chtelo-za-premiera-vice-lidi-nez-andreje-babise/

Můžete zanechat svůj komentář: