Tahle výhra týmu pomůže

Tahle výhra týmu pomůže

Tomáš Rosický měl po nedělním zápase řadu důvodů ke spokojenosti. Nastoupil v základní sestavě Sparty po neuvěřitelných sedmnácti letech a svůj návrat – navíc na letenském stadionu – oslavil gólem.

Není tak divu, že když v sedmnácté minutě po Zahustelově pasu překonal karvinského brankáře Berkovce a otevřel skóre, nechal své euforii volný průběh a běžel se o ni podělit s fanoušky.

„Měl jsem velkou radost. V rohu hřiště jsem si ji užil, zrovna tam byli fanoušci výborní. Jak já, tak lidi, tak spoluhráči jsme to hodně užili,“ popisoval Rosický chvíle, které bezprostředně následovaly jeho brance.

S roztaženýma rukama a rockovým gestem se vydal směrem k tribunám v rohu hřiště a fanoušky ještě jednou pozdravil poté, co se vymanil ze sevření svých slavících spoluhráčů.

„Ten můj výraz hovořil za vše. Měl jsem obrovskou radost. Už ten můj návrat je signálem, že když je vám tolik, kolik mně, a rozhodnete se, že chcete ještě hrát, tak se to zvládnout dá. Ale stojí to spoustu sil a tvrdé práce. Dá se říct, že za ty útrapy jsem si to užil,“ popisoval střelec.

Tomáš Rosický se v lize na Letné trefil naposledy 3. listopadu 2000, kdy jedinou brankou zařídil nejtěsnější vítězství 1:0 proti Blšanům. Překonal tehdy mladého talentovaného brankáře jménem Petr Čech.

Zápas s Karvinou byl čtvrtým v aktuálním ligovém ročníku, do kterého Rosický zasáhl. Tentokrát však odehrál 85 minut – podstatně více, než v ostatních duelech. Do nich naskočil vždy v průběhu druhého poločasu a ani v jednom neodehrál více, než půl hodiny.

„Ideální to nemůže být, pokud hraju po nemoci. Na konci jsem to už jen odklopýtal a měl toho plné zuby. Zápasový fitness se nedá ničím nahradit a pozitivní je, že příští víkend v derby bych měl být fyzicky ještě lepší,“ těší Rosického, který během reprezentační přestávky marodil.

„Potřeboval jsem minutáž a tohle mi pomůže, zvlášť po tom, co jsem byl zase mimo. Teď jsem totiž týden trénoval s klukama, ale předtím jsem většinou jen běhal,“ popisoval Rosický.

Teď už je Rosický fit a spolu se svými spoluhráči vyhlíží nadcházející derby se Slavií. Jenže ještě předtím, než změří síly s městským rivalem, je třeba na tréninku tvrdě pracovat na odstranění nedostatků, které se v duelu se Slezany projevily.

„Bylo jich tam pořád hodn, hlavně v první půli. V obraně jsme byli hodně otevření a to by lepší tým okamžitě potrestal. Necháváme tam spoustu děr, je pořád na čem dělat. Čeká nás spousta práce, ale tohle vítězství je pozitivní a týmu pomůže,“ věří Rosický.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/tahle-vyhra-tymu-pomuze-18664.html

Můžete zanechat svůj komentář: