Devatenáctka stále stoprocentní

Devatenáctka stále stoprocentní

Nejstarší sparťanský dorost dává fanouškům vzpomenout na parádní vstup do sezony před dvěma lety. Stejně jako tehdy zůstává tým trenéra Miroslava Kriega i letos na podzim zatím bez ztráty jediného bodu. V Pardubicích se ale o tři body hrálo až do posledních vteřin utkání.

Pardubické hřiště Ohrazenice nabídlo fotbalistům tentokrát obtížné podmínky. Hrálo se na podmáčeném těžkém terénu, což oběma týmům rychle ubíralo síly. Sparťané navíc k utkání na půdě soupeře odcestovali hned bez devíti opor – kromě dlouhodobě zraněných stoperů Mariana Burdy a Dominika Plechatého tým oslabily reprezentační povinnosti Daniela Fišla, Jaroslava Peřiny a Kristiana Flaka, lehčí zranění Karla Tvaroha či nemoc Adama Alexandra.

Sparta se mohla radovat v osmnácté minutě, když se dopředu propracoval dosud nejproduktivnější útočník týmu Václav Drchal a skóroval. Radost rudých ale zmrazil praporek vztyčený nad hlavou pomezního rozhodčího.

Sparťanští trenéři mohli být v celém zápase právem hrdí na defenzivu týmu, která si poradila s dvanácti standardními situacemi, ke kterým se dostal soupeř, bez toho, že by z některé padl gól. Na straně druhé chyběla přesnost v zakončení. Václav Drchal tak mířil pouze do břevna, Milan Slanina v nadějné příležitosti minul branku docela.

O výhře Sparty pak rozhodly doslova poslední vteřiny utkání. Chvilku před vypršením jednominutového nastaveného času se k míči dostal Václav Drchal a z téměř rovného úhlu jej napálil směrem k brance. Před ní ji tečoval bránící hráč Pardubic a míč tak skončil v síti. A-dorost se díky výhře vyšvihl na první místo tabulky, kde má jednobodový náskok na druhé Brno a navíc odložený zápas s Frýdkem-Místkem k dobru.

„Řekl bych, že dnes jsme byli tím šťastnějším týmem. Neproměnili jsme některé naše příležitosti a naopak soupeř měl pět velkých šancí. Zahráli jsme především jako tým, to výrazně přispělo k tomu, že jsme se nakonec ze zisku tří bodů mohli radovat právě my,“ zhodnotil zápas trenér devatenáctky Miroslav Krieg.

FK Pardubice – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

 

Branka: 90.+1 Drchal

ŽK: Solil

Pardubice: Jech – Bureš, Batelka, Lněnička, Pavlas – Rek (64. Novotný), Solil, Matuška, Březina – Vašek (64. Šafařík), Hofman

Sparta: Kotek – Patrák, Maksič, Hucek, Konopásek (25. Kotouček) – Hezoučký (85. Čajkovský), Sedláček, Šimáček, Majka (72. Slanina) – Fortelný, Drchal

Můžete zanechat svůj komentář: