FORTRESS 2017

FORTRESS 2017

Policisté z Útvaru rychlého nasazení se zahraničními zásahovými jednotkami nacvičovali zákrok proti teroristům. 

Celý minulý týden se konalo již proslulé každoroční cvičení s názvem FORTRESS. V rámci společných výcviků nechyběl ani zákrok proti teroristům v metru a v Paláci Akropolis.

Nácvik v Paláci Akropolis se odehrál za přítomnosti 500 hostů, kteří se stali záhy rukojmími. Hosté však byli předem připraveni na situaci, že do budovy vtrhne přibližně dvacet teroristů a následně proti nim zakročí policejní jednotky.Tohoto zákroku se zúčastnilo 50 policistů z Útvaru rychlého nasazení a asi stovka z obdobných zahraničních útvarů z Maďarska, Itálie, Chorvatska, Rakouska a Německa, policisté z pražské zásahové jednotky a speciální pořádkové jednotky.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy, pražské městské policii, zúčastněným městským částem Prahy a všem, kteří se na této akci podíleli.

Na mezinárodním součinnostním cvičení se jednotky ÚRN podílí každoročně, avšak pokaždé na jiném místě a za jiných okolností. Cílem cvičení s názvem FORTRESS 2017 je sladění a optimalizace postupů protiteroristických týmů a dalších složek odpovědných za bezpečnost občanů v případě řešení krizových situací za použití násilí ze strany pachatele.

zdroj: http://www.policie.cz/clanek/fortress-2017.aspx