Lubomír Zaorálek: Lidé, kteří celý život pracovali, si zaslouží důstojné a aktivní stáří v bezpečné zemi

Lubomír Zaorálek: Lidé, kteří celý život pracovali, si zaslouží důstojné a aktivní stáří v bezpečné zemi

Vážená paní, vážený pane,

Naše země se ocitla v pozoruhodném období. Na jedné straně roste ekonomika, na straně druhé se to ale ne zcela projevuje na kvalitě našich životů. Příjmové nůžky se rozevírají. Manažeři si kupují luxusní auta a řada seniorů přitom nemá peníze na důstojné bydlení. My, sociální demokraté, jsme ale připraveni se tomuto trendu v České republice postavit.

V končícím volebním období jsme se soustředili na odstraňování smutného dědictví, které nám v sociální politice zanechaly pravicové vlády. Zrušili jsme zdravotnické poplatky, odstranili druhý – privátní – pilíř penzijního systému, postupně jsme zvyšovali důchody. Podařilo se nám prosadit systém pravidelného zvyšování penzí podle reálného růstu cen. Důchody příští rok vzrostou průměrně o 475 korun. Zasadili jsme se o výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory i domů s pečovatelskou službou. Bránili jsme dostupnost veřejných služeb pro všechny po celé zemi. Počínaje spolehlivou dopravou a konče zachováním pošt v obcích.

Našim velkým tématem zůstává zdravotnictví. Nepřipustíme, aby se do nemocnic vrátily poplatky, jejichž rušení pravice – ODS, TOP 09, ANO – dnes lituje, nebo aby si museli pacienti připlácet za nadstandardní zákroky. Zdravotní péče musí být bezplatná a dostupná všem. Odmítáme rovněž privatizaci nemocnic a vyzobávání lukrativních oborů všehoschopnými podnikateli ve zdravotnictví. Prosazujeme lékovou politiku, která nevede k tomu, abychom v lékárnách vysypávali peněženky do poslední koruny.

Jsem přesvědčený, že lidé, kteří celý život pracovali, si zaslouží důstojné a aktivní stáří v zemi, která je bezpečná a která nabízí dobré místo pro život i dalším generacím. O takovou zemi bude sociální demokracie usilovat.

I váš hlas může rozhodnout.

Váš Lubomír Zaorálek, kandidát ČSSD na premiéra České republiky

zdroj: https://www.cssd.cz/aktualne/aktuality/l-zaoralek-lide-kteri-cely-zivot-pracovali-si-zaslouzi-dustojne-a-aktivni-stari-v-bezpecne-zemi/