ČSSD podporuje zaměstnance Moravia Cans Bojkovice a nejen je

ČSSD podporuje zaměstnance Moravia Cans Bojkovice a nejen je

Sociální demokraté dlouhodobě podporují akci odborů KonecLevnéPráce. Zároveň podporují kolektivní vyjednávání na navýšení mezd zaměstnancům. Je třeba připomenout, že průměrné mzdy ve Zlínském kraji zaostávají za celorepublikovým průměrem o 4300 Kč měsíčně. A to tři čtvrtiny zaměstnanců na tuto průměrnou mzdu nedosáhnou. Zároveň se od těchto mezd počítá i starobní důchod, který také zaostává o několik procent za celostátním průměrem.

Sociální demokraté podporují úsilí zaměstnanců firmy Moravia Cans Bojkovice za navýšení mezd a odsuzují chování současného managementu vůči samotným odborářům. Proto zároveň podporujeme vyhlášení stávky, která dnes může posunout nedohodu se zaměstnavatelem k dohodě o navýšení mezd pro všechny zaměstnance a může zajistit i podobu budoucího kolektivního vyjednávání pro další období. ČSSD svojí petiční akcí Za konec levné práce v kraji bude i nadále podporovat zaměstnance z dalších firem v regionu, kteří pracují za velmi nízké mzdy. Každý zaměstnanec si zaslouží mzdu, která odpovídá jeho práci, kterou odvádí.

ČSSD věří, že budoucnost má jen ta země, kde se daří dobře nejenom ekonomice, ale kde se daří především lidem. To je náš úkol. Lidé musejí pocítit, že politici stojí při nich. Sociální demokraté to dělají, protože chceme, aby Česká republika byla dobrou zemí pro život.

A ČSSD ve Zlínském kraji chce, aby se lidem v našem regionu žilo také dobře. Přidejte se k nám a buďme solidární nejen se zaměstnanci Moravia Cans Bojkovice, ale i s ostatní.

Antonín Seďa – místopředseda Poslaneckého klubu

zdroj: https://www.cssd.cz/aktualne/blogy/cssd-podporuje-zamestnance-moravia-cans-bojkovice-a-nejen-je/