Mladší dorostenky těsně porazily Spartak Hrdlořezy

Mladší dorostenky těsně porazily Spartak Hrdlořezy

Ve čtvrtém kole přivítaly mladší dorostenky Sparty na hřišti v Satalicích žáky Spartaku Hrdlořezy.

Na utkání dorazil tradičně velký počet rodičů, které tentokrát doplnili zástupci Sparty, včetně manažera ženského úseku Dušana Žovince. A jelikož se marodka ještě nevyprázdnila, byla připravena na lavičce pouze dvě děvčata. Na lajně se k roli asistenta rozhodčího postavil tradiční lajnový pan John, který tak měl možnost vidět výkon své dcery hezky z první ruky.

Do zápasu Sparťanky vstoupily velmi dobře a od začátku určovaly tempo hry. Soupeře brzdily chyby v rozehrávce a holky často vybojovaly míč již u středového kruhu. Do větší šance se však ne a ne dostat. Soupeř velice dobře bránil a ani domácí tým nehrál úplně nejpřesněji. K zakončení se Sparta dostávala spíše z větší vzdálenosti a pokusy byly buď velmi nepřesné nebo je zablokovala obrana Spartaku. Ve 12. minutě holky zahrávaly roh, po větší skrumáži na malém vápně přišel odkop, který sedm metrů za vápnem zachytila Machová a první střelou na bránu otevřela skóre zápasu – 1:0!

Holky tato trefa nakopla a zkoušely štěstí i nadále. Po jednom takovém pokusu kopala Sparta další roh. Přetažený centr Paulenové si našel Wertheimovou a ta se trefila stejně jako v zápase na Junioru do sítě břichem 2:0! Z první střely na bránu však skóroval i soupeř, to když v 32.minutě vystřelil Kadlec, který přehodil sparťanskou brankářku – 2:1!

Do druhé půle vstoupila na hřiště trošičku jiná Sparta. Inkasovaný gól zřejmě nahlodal sebevědomí holek, které se trápily v kombinaci a až na výjimky se nedostávaly do brankových příležitostí, přestože měly velké procento držení míče. Soupeř neúnavně napadal a bylo těžké územní převahu přetavit v nějakou slibnou příležitost. Když už to vypadalo, že Novotná půjde sama na bránu, přišel tzv. skluz „poslední záchrany“ a obránce byl rád, že rozhodčí byl velmi benevolentní a odnesl si pouze žlutou kartu. Z následného přímého volného kopu gól nepadl, a protože se do konce zápasu už nic nezměnilo, odnesly si Sparťanky z tohoto utkání všechny tři body.

Další utkání Sparťanky sehrají až za dva týdny. Čeká je tým ze Satalic a hrát se bude již opět na Strahově a to 14. 10. od 9 hodin, takže pokud nevíte, co se sobotním dopolednem, vyražte holky podpořit, zaslouží si to.

Hodnocení vedoucí Michaely Simůnkové: „Dnešní zápas musíme rozdělit na dvě části – v té první, která kopíruje první poločas, se našly pěkné momenty a byla zde větší touha po vítězství. V té druhé přišla na řadu spousta nepřesností a snaha o příliš složitou rozehrávku a kombinaci. Tím, a díky srdnaťě bojujícímu soupeři, jsme snadno ztrácely míče a místo zakončení si zbytečně přidělávaly starosti. Možná byly holky trochu nervózní, ale druhý poločas kopíroval nulové skóre na brankovém ukazateli. Celkově jsme si výhru zasloužily, soupeře jsme vyjma té střely z dálky k ničemu nepustily a věřím, že když v dalším zápase budeme hrát jednodušeji a více se tlačit do zakončení, budeme odměněni jednodušším průběhem utkání.“

AC Sparta Praha – Spartak Hrdlořezy 2:1

Sestava: Kubištová – Machová, Kadlecová, Krebsová, Novotná – Pirklová ©, Paulenová, Johnová, Mrázková, Procházková, Wertheimová

Střídání (hokejově): Dozorcová, Viktorová

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/zeny/mladsi-dorostenky-tesne-porazily-spartak-hrdlorezy-18724.html