Začíná mezinárodní tenisový turnaj Tashkent Challenger ze série ATP s výherním fondem ve výši 150 tisíc dolarů

Začíná mezinárodní tenisový turnaj Tashkent Challenger ze série ATP s výherním fondem ve výši 150 tisíc dolarů

Od 9. října do 14. října proběhne na hřištích republikánské tenisové školy olympijských zápasů  tradiční Challenger mužů Taškent.   Žádosti o účast byly podány od více než sto   profesionálů z Asie, Evropy, Ameriky, Afriky a Austrálie.

Mezi nimi mnoho známých tváří pro fanoušky tenisu. Zejména : Vladimir Ignatik (Bělorusko), který v roce 2012 získal titul v hlavním městě Uzbekistánu, Dudy Sela (Izrael), který vyhrál v roce 2013,  Lukaš Lacko   (Slovensko)vítěz  o rok později. Jako současný šampión bude bojovat ruský Konstantin Kravchuk, který se samozřejmě pokusí zvýšit svůj rating, nyní zaujímá 166. místo ve světové tabulce.

Fanoušci přijali s povděkem zprávu, že účastníkem bude Denis Istomin. Nedávno vyhrál v turnaji s výherním fondem více než jednoho milionu dolarů v Chengdu (Čína) a okamžitě postoupil o 25 kroků na světovém žebříčku. Nyní je na 53. místě ATP.

Připomeňme, že 31-letý Istomin vyhrál dvakrát v Taškent Challenger – v roce 2011 a 2015.

Organizátoři pokračují i v doprovodných porogramech. K dispozici budou „Dny dětí“ (12. – 13. října), stejně jako zápasy zaměstnanců diplomatických misí, zahraničních misí, společností, společných podniků a veteránů ruského tenisu (14. října).

zdroj: http://www.tennis.uz/news.php?n=287