Úterý na tenisovém turnaji ITF v Jablonci nad Nisou

Úterý na tenisovém turnaji ITF v Jablonci nad Nisou

Úterý přineslo druhé kolo kvalifikačních zápasů a my vám opět přinášíme několik rozhovorů s hráči a další informace.

Filip Duda

Filipe dnes jste ve velmi těžkém zápase porazil polského hráče Adama Majchrowicze a to v poměru 4:6, a 6:4, 7:5,. Ve třetím setu jste musel obracet, ale naštěstí úspěšně. Jak hodnotíte svůj zápas a svůj výkon?

„Bylo to velice náročné utkání , soupeř skvěle servíroval a v prvním setu jsem na returnu v podstatě neměl šanci . Ve druhém už jsem mu servis začal číst a zlepšil jsem se na returnu. A za důležité určitě považuji , že jsem o dost lépe zvládl hlavou těžké situace a koncovky druhého a třetího setu. Ve třetím setu, tam podle mého byli 3 chyby rozhodčích na výhody a místo 2/0 to bylo 0/2 , pak jsem otáčel ze stavu 1/4 , ale naštěstí jsem pak zahrál skvěle a zvládl jsem to“.

Zítra vás čeká utkání proti nizozemskému hráči Nielsu Lootsmanovi jak těžké bude toto utkání?

„Tak utkání bude těžké , ale beru to jako každý jiný zápas a je mi jedno kdo stojí na druhé straně dvorce . Po každé jdu na kurt s tím že jdu vyhrát a podat svůj nejlepší výkon“ .

 Zítra do hlavní části turnaje zasáhne také Marek Jaloviec (CZE).

Marku máte za sebou vskutku skvělé výsledky! Zítra vstupujete na českém tenisovém kurtu do hlavního kola turnaje ITF v Jablonci nad Nisou, jaká jsou vaše ambice v tomto turnaji?  Vaším zítřejším soupeřem je polský hráč Szymon Walkow, jak náročný zápas čekáte ?

„Ambice jsou samozřejmě nejvyšší. Ale povrch je velice rychlý, takže to budou zápasy rozhodovat pár míčů. Budu se snažit odvést co nejlepší výkon. A doufám že bude zápas vítězný“.