Ministryně Michaela Marksová zahájila Profesia Days

Ministryně Michaela Marksová zahájila Profesia Days

„Velmi vítám aktivity, které mohou pomoci najít novou práci lidem, ale i těm, kteří o změně svého zaměstnání teprve uvažují,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová. „V dnešní době, kdy máme nejnižší nezaměstnanost v rámci EU, je pravá chvíle na to, aby si lidé řekli o lepší práci nebo vyšší výdělky,“ dodala.

Veletrh práce Profesia days je jeden z nejnavštěvovanějších kariérních veletrhů v České republice, kde se už každoročně setkávají tisíce zájemců o nové pracovní příležitosti. V roce 2016 navštívilo veletrh 11 000 návštěvníků a zúčastnilo se více než 100 vystavovatelů. Letošního ročníku se ho zúčastní okolo 150 vč. zástupců MPSV, ÚP ČR a ČSSZ.

Návštěvníci veletrhu mají příležitost osobně a v neformálním prostředí oslovit zástupce vystavovatelů z nejrůznějších odvětví, kteří nabízejí volná místa. Také MPSV se zde chce prezentovat jako zaměstnavatel, který nabízí stabilní a perspektivní zaměstnání ve státní správě. Zájemci mohou s odborníky konzultovat své životopisy, zúčastnit se praktických workshopů nebo přednášek zaměřených na osobní rozvoj, rozjezd podnikání a mnoho dalšího. Zástupci ÚP ČR představí široké portfolio nabízených služeb. Lidé se dozvědí o jaké profese je aktuálně zájem a co zaměstnavatelé vyžadují od budoucích zaměstnanců. Poradenství budou nabízet i zástupci celoevropské sítě EURES.

ČSSZ se na veletrhu představí i v roli velkého a stabilního zaměstnavatele, který zájemcům s praxí i z řad absolventů nabídne perspektivní zaměstnání – od administrativních či úzce specializovaných odborných pozic přes právníky, IT odborníky a systémové inženýry po lékaře.

zdroj: https://www.mpsv.cz/cs/31909