Konec levných učitelů a akademiků

Konec levných učitelů a akademiků

Pod tímto názvem byla dnes – 26. 10. 2017 – zahájena společná petiční akce Českomoravského odborového svazu pracovníků školství a Vysokoškolského odborového svazu. Jejím smyslem je důrazně připomenout politikům, aby začali plnit to, co slíbili – preferovat školství jako nejdůležitější podmínku našeho vývoje. Navýšení platů pedagogů je důležitou podmínkou tohoto rozvoje.

„Letošní listopadové zvýšení platů je záplatou na neutěšenou situaci, kdy nenastupují do škol mladí vystudovaní pedagogové a z řádného platu neuživí rodinu, takže jdou za jinou, i méně kvalifikovanou, avšak lépe ohodnocenou prací. To je alarmující,“ uvedl František Dobšík, předseda ČMOS pracovníků školství. „Náš požadavek je jasný – plat ve školství by měl dosáhnout v roce 2020 130 % průměrné mzdy v České republice.“ 

Petr Baierl, předseda Vysokoškolského odborové svazu, zdůraznil: „Celkovým cílem je však dosáhnout, aby průběžné financování školství bylo srovnatelné s úrovní vyspělých zemí EU, které do vzdělávání mladých generací vkládají ročně průměrně 6 % z HDP“.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6834-3/petice-za-kvalitni-podminky-pro-vzdelavani