Obědy v kastrůlku jsou stále v kurzu

Obědy v kastrůlku jsou stále v kurzu

Čeští zaměstnanci nejčastěji preferují k pracovnímu obědu jídlo z domova a tento trend obliby domácího vaření spíše narůstá, napsal deník Právo. Potvrdily to výsledky ankety na portálu Profesia.cz, kde tuto možnost uvedlo 38 % dotazovaných.

„Povinnost poskytnout zaměstnancům přestávku, a to nejdéle po šesti hodinách práce, je dána ze zákona. Někdy však bývá problém stihnout se za oněch zákonem stanovených 30 minut najíst. Ne každá firma má vlastní jídelnu, řada zaměstnavatelů proto zaměstnancům přispívá na jídlo formou stravenek. Některé společnosti podporují možnost kvalitně se najíst přímo na pracovišti tím, že vybavují relaxační zóny a kuchyňky tak, aby si tam lidé mohli připravit to, co si přinesou z domova nebo koupí,“ připomíná Zuzana Lincová, ředitelka pracovního portálu Profesia.cz

Jaké jsou konkrétní výsledky ankety? Nejvíce lidí si nosí jídlo z domova (38 %). Následují ti, kteří chodí na oběd do restaurací v okolí nebo si jídlo nakupují v okolních obchodech – celkem 31 % respondentů.
Početně téměř vyrovnaní (27 %) jsou ti, kterým jídlo zajišťuje zaměstnavatel, tedy mají vlastní jídelnu nebo firmu, která obědy dodává. Rozvážkovou službu využívají podle ankety zatím jen 4 % respondentů, tento segment je však na vzestupu.
„Zaznamenáváme výrazný nárůst poptávky v okrajových částech velkých měst, business parcích a průmyslových zónách, kde je nabídka gastronomických služeb slabší. Objednání jídla přes naši firmu je pro tyto zákazníky zajímavou alternativou, která jim zpřístupní nabídku restaurací všech typů a rovněž jim ušetří mnoho času,“ vysvětluje Radek Finkous, marketingový ředitel společnosti Dámejídlo.cz.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6839-3/obedy-v-kastrulku-jsou-stale-v-kurzu