Starší přípravka se představila na mezinárodním turnaji v Kochánkách

Starší přípravka se představila na mezinárodním turnaji v Kochánkách

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Starší přípravka dívek Sparty se zúčastnila skvělého turnaje Matěje Kocourka v Kochánkách, na který přijely velmi kvalitní týmy chlapců narozených v roce 2008.

Nechyběla například FC Viktoria Plzeň, SK Kladno nebo FK Ústí nad Labem.  Dorazili také soupeři ze Slovenska (FK POHRONIE Žiar nad Hronom, SK Vrakuňa Bratislava) a jeden soupeř až z Ruska (FSM Moskva). Počasí bylo chladné s občasným deštěm a foukal studený vítr, takže nic příjemného jak pro hráčky, rodiče, trenéry tak i pro travnatou plochu, která se postupem času promněnovala v oraniště.

Dívky byly nalosované do skupiny A, kde narazily na SK Kladno, FK Ústí nad Labem, FK Pohronie Žiar nad Hronom (SK) a na FC Tempo.

V prvním zápase proti SK Kladno bylo vidět, že se sparťanky ještě seznamují s místním hřištěm, ale snažily se nekazit přihrávky a po přihrávce se nabízely do volného prostoru. Utkaní  bylo občas velmi bojovné na malém prostoru, ale děvčata  nakonec zvítězila těsně 3:2. Do dalšího zápasu Sparta  naskočila s pozitivním elánem, posíleným z minulého vítězství. Tak si možná myslela, že půjde vše snadno. Soupeř ze Slovenska využíval svých kvalitních individualit k přečíslování naší obrany a tak dívky třikrát inkasovaly.  Na závěr vstřelily alespoň čestnou branku.

Dalším soupeřem bylo  Ústí nad Labem, kde mají velmi kvalitní fotbalovou akademii a tak se dalo očekávat, že to bude náš nejtěžší soupeř. Sparťanky se soupeře nezalekly a vyplnily naprosto všechna očekávání od trenérů. Rychlé napadání, přesná rozehra přes kraje a přesné zakončení  zajistilo Spartě  vysokou výhru 9:1.

V dalším zápase  čekal pražský soupeř FC Tempo a jako si dívky v předchozím zápase vybraly štěstí, tak v tomto zápase si vybraly smůlu. Je pravda, že terén už byl velmi těžký a bahno se lepilo na kopačky, ale terén byl pro oba týmy stejný.

Holky šly nekolikrat samy na branku, ale bohužel ji netrefily. Měly velkou smůlu, avšak nelze jim nic vyčíst, protože střely byly mířeny vždy na zadní tyč po zemi, což je velmi dobrá varianta zakončení.

V zakladní skupině Sparta obsadila třetí příčku. Turnaj dál pokračoval nalosováním nových skupin. A to způsobem, že spolu budou hrát týmy, které ve své skupině obsadily 1.místo, další skupina byla složena z týmů co skončily na 2.místě, a tak dále.

Tyto skupiny již byly o celkové umístění. Náš tým byl ve skupině třetích týmů a hrálo se o 9.-12.místo. Soupeři dívek byli chlapci z ČLU Beroun, FK Pardubice a Dukla JM.

První zápas o umístění hrály dívky proti FK Pardubicím a nezačaly šťastně. Po vlastní chybě  dostaly branku. Děvčata ale nic nevzdala a brzy rychle odpověděla srovnávacím golem. Tím se sparťanky dostaly do pohody a opět začaly kombinovat. Některé průnikové přihrávky za obranu  zužitkovaly a radovaly se z vítězství 3:1.  V zápase proti  ČLU Beroun,  nemělo bohužel  kvalitu.  Bylo  pomalé a  na obou týmech bylo vidět, že jsou unavené a promrzlé. Míč  odskakoval a bylo těžké ho udržet na zemi a tento styl hry více vyhovoval Berounu, a proto vyhrál 3:1. Do posledního utkání dala děvčata všechen zbytek svých sil.  Za Duklu JM si zahrály také dívky, které někdy trénují na Spartě a se sparťankami se dobře znají. Dukla již byla unavená a Sparta zvítězila  4:1. Celkově se tedy sparťanky umístily na 10.místě, což je v konkurenci dalších 19 chlapeckých týmů velký úspěch a děvčata zaslouží pochvalu, jelikož odvedly skvělé výkony.

Hodnocení trenérů P.Hebousse a N.Stehlíkové: „Výhra, prohra, výhra, prohra a tak dále. Zajímavá náhoda. Skoro to vypadá, jako kdyby dívky po každé výhře slavily svůj úspěch i v následujícím zápase. Možná je na tom něco pravdy, ale na druhou stranu si zase musíme říct, že po každé prohře, holky opět zapnuly naplno a zvítězily a poučily se z předešlých chyb. Turnaj byl velmi kvalitní a určitě nám ukázal, jak si dívky poradí s větší konkurencí a zvládly to. Pata nás tlačí v periferním vidění a komunikaci, ale to není nic neobvyklého v této věkové kategorii, nicméně do budoucna je třeba se na tyto aspekty určitě zaměřit a dát tomu svou pozornost. Líbí se nám, že dívky už začínají dělat různé automatismy,  jako je zajišťování v obraně nebo například náběhy do volných prostorů. Někteří soupeři nás přečíslovali pomocí individuálních průniků, kdy hráč dokázal na malém prostoru obejít naše dvě hráčky. My jsme jeden tým a jako jeden tým hrajeme a do přečíslení jsme se několikrát dokázali uvolnit narážečkou, což je z našeho pohledu určitě plus. Těšíme se na další skvělé turnaje, je to velmi zajímavé porovnání. „

Sestava: Kvízová – Horešovská, Vopatová, Chumanová – Strašíková, Truksová – Němečková, Rottová, Ondračková

Výsledky:

ACS – SK Kladno 3:2

ACS – FK Pohronie Žiar nad Hronom 1:3

ACS – FK Ústí nad Labem 9:1

ACS – FC Tempo 0:2

ACS – FK Pardubice 3:1

ACS – ČLU Beroun 1:3

ACS – Dukla JM 4:1

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Naše malé velké „Sparťanky“ se dnes zúčastnili dalšího ze série mistrovských utkání podzimní části sezóny. Tentokrát zavítali na hřiště Běchovických sršňů TJ Sokola Běchovice.

Do utkání jsme vstoupili s obrovským nasazením a soupeře doslova zatlačili před jeho vlastní branku. Díky tomuto tlaku se nám podařilo vytvořit šance ze kterých jsme vstřelili rychlé úvodní branky. Bohužel vlivem nepřesností v rozehrávce a dostatečného klidu pro zakončení se naše hra trochu roztrhala a „Sršni“ naše chyby potrestali z rychlých protiútoků dvěma brankami. To bylo ovšem vše!

Zkoncentrovali jsme se a opět trpělivou a bojovnou hrou přetlačili soupeře, kterému jsme prakticky neposkytli prostor a čas pro rozehrávku a vytvoření dalších šancí.

Dnes podali naše „Sparťanky“ skutečně výborný výkon. Předváděli krásnou kombinační hru plnou přihrávek, individuálních uvolnění, střelby se zakončením, jistých obranných zákroků a v neposlední řadě důležitých gólů. Právě proto zcela zaslouženě zvítězili v chladném počasí, ale za veliké podpory přihlížejících fanoušků (rodičů a sourozenců) vysokým rozdílem 13:2!

My trenéři musíme být oprávněně spokojeni s předvedenou hrou, výsledkem a také přístupem hráček, které dnes hráli a plnili si své úkoly na hřišti tak jak bychom to chtěli vidět pokaždé!

„Sparťanky“ máme z Vás velikou radost, děkujeme a těšíme se na další trénink!

Trenéři Martin, Eliška

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/zeny/starsi-pripravka-se-predstavila-na-mezinarodnim-turnaji-v-kochankach-18805.html