Tenisový turnaj kategorie ITF tentokrát v Chomutově

Tenisový turnaj kategorie ITF tentokrát v Chomutově

Tento týden probíhá na našem území další tenisový turnaj kategorie ITF, ze kterého vám budeme přinášet zpravodajství. Turbaj se odehrává v Tenisovém Centru Opava.

„V příjemném prostředí Městských sadů v Opavě naleznete tenisový areál. V listopadu roku 2004 jsme otevřeli pevnou tenisovou halu se třemi kurty a sport shopem. Na jaře 2005 jsme dobudovali 5 venkovních antukových kurtů, restauraci a vlastní parkoviště. Na podzim 2005 jsme sportovní nabídku rozšířili o golfový simulátor s 50 světovými hřišti. Od 1.11.2006 byla zprovozněna nová badmintonová hala se 4 kurty“. Sdělili pracovníci Tenisového Centra Opava.

Přinášíme rozhovory i informace z dnešního dění na turnaji:

Patrik Obal (SVK)

Patriku dnes jste na turnaji ITF v Opavě ve finále kvalifikace zvítězil nad ruským hráčem Alexeyem Aleschevem a to v poměru 5:7,7:6 a 6:3. Zápas by jistě velmi těžký co k němu lze říci z vaší strany a jak hodnotíte svůj výkon?

„Dnes jsem své vítězství doslova vybojoval, jinak se to ani nedá popsat. Údery mi nevycházely podle představ, ale dařilo se mi dobře servírovat. Dobrá statistika podání mi pomohla k celkové výhře v zápasu“.

Jak se Vám líbí tenisové zázemí v Opavě?

„Velice se mi tady líbí. Na těchto kurtech jak jsem již sděloval se opravdu skvěle podává. Zázemí je výborné, hned v centru je restaurace, kde velmi dobře vaří. Šatny a ostatní je také výborné, skutečně není co dodat“.

David Juráš (SVK)

Dnes jste na turnaji ITF ve finále kvalifikace porazil maďarského hráče Levente Gordyho a to v poměru 3:6, 7:5 a 6:4. Jak hodnotíte utkání a svůj výkon?

„Zápas hodnotím určit pozitivně, i když se to tak od začátku nevyvíjelo. Zlomilo se to za stavu 3:6, 0:2. Od té chvíle jsem začal pomalu na dvorci dominovat“.

Jak se vám líbí v Chomutově tenisové zázemí?

„V Chomutově se mi určitě líbí, i když podmínky na kurtech nejsou určitě nejlehčí, protože jde o specifický povrh. Už jsem si na něj zvykl, takže je vše v nejlepším pořádku“.