Salzburg nás přehrál fotbalově

Salzburg nás přehrál fotbalově

Richard Sedláček svým gólem vystřelil pro devatenáctku naději na vyrovnaný průběh zápasu. O tu sparťané záhy přišli, i tak ale proti silnému soupeři ostudu neudělali.

Salzburg byl prostě a jednoduše lepší, to byl hlavní poznatek středečního večera.

„Byli lepší kombinačně i jeden na jednoho, přejeli nás ve všech ohledech. S takovou kvalitou se v mládežnickém fotbale nesetkáváme. Mají to výborně propracované a my to pocítili na vlastní kůži,“ litoval po utkání kapitán Sparty Richard Sedláček.

Sparťané proti rakouským mistrům a úřadujícím šampionům soutěže bojovali ze všech sil, o výsledku však rozhodly především fotbalové schopnosti na straně soupeře, který v minulém ročníku soutěže vyřadil Barcelonu, PSG, nebo Benfiku.

„Sice nás Salzburg přehrával, ale kluky musím pochválit, protože tam dnes nechali všechno. Dohrávali jsme v křečích, rozhodně si nemůžeme vytknout to, že bychom něco vypustili. Salzburg nás přehrál hlavně fotbalově,“ vysvětloval Sedláček.

Sparťané se sice na Letné dokázali hned dvakrát gólově prosadit, jenže čtyři inkasované branky byly až příliš.

„Dostat čtyři góly je moc. Musíme se teď podívat na video a probrat to, abychom ty chyby v defenzivě příště nedělali,“ uvedl Sedláček.

„Připravovali jsme se na to, že budeme v bloku, posouvat se. Prvních pětadvacet minut to ještě šlo, povedlo se nám vyrovnat na 1:1, pak jsme dostali blbý gól. Pak už nám docházely síly, přišlo zranění a už jsme nedokázali být tak kompaktní,“ popisoval průběh utkání.

Sám střední záložník si alespoň užil gólovou radost na Letné. Po rychlém útoku po pravé straně si naběhl do vápna, kde jej přesným zpětným pasem našel Dominik Šimáček. Sedláček jen rychle zamířil a z první poslal míč na vzdálenější tyč.

„Říkal jsem to malému bráchovi a mamce, že to dneska vyjde. Bohužel to ale nakonec nestačilo,“ mrzelo Sedláčka, který si mimo své trefy užíval také skvělou podporu sparťanských fanoušků.

„Chtěl bych fanouškům moc poděkovat. Hnali nás dopředu od první minuty až do poslední. Atmosféra byla výborná. Vážíme si toho a chtěl bych jim moc poděkovat,“ dodal záložník.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/mladez/salzburg-nas-prehral-fotbalove-18814.html