Boris Becker v Londýně oslavil padesátku

Boris Becker v Londýně oslavil padesátku

Slavný BORIS BECKER ve středu oslavil padesátiny a německá televize ARD na jeho počest uvedla premiéru poutavého dokumentu, který mapuje jeho životní příběh. Němec v něm přiznal unikátní vztah k Wimbledonu, který poprvé vyhrál v necelých osmnácti letech a stal se tak jeho nejmladším šampionem.

„Ne v Mnichově, ani v Monte Carlu, až nebudu na světě, chci být pohřben na starém hřbitově ve Wimbledonu,“ uvedl Becker.

V televizním dokumentu na Beckera vzpomínaly osobnosti německého tenisu. Třeba jeho trenér z dětství Günter Bosch. „Jako dítě byl Boris slaboučký. Měl panděro a tlusté nohy, prostě tragédie,“ vykládal. Souhlasil s ním také Beckerův přítel a uznávaný sportovní fotograf Paul Zimmer. „Dokonce mu řekli, že není dost dobrý na to, aby hrál s kluky, takže ho poslali k dívkám, kde byla i o dva roky mladší Steffi Grafová.“

Tehdy nastal zlom. Becker změnil přístup k tréninku a začal tvrdě pracovat. „Nebyl předurčen, aby byl jednou světovou jedničkou, ale makal na sobě a jeho tělo se stalo flexibilnější,“ připomněl Zimmer. „Když v roce 1985 vyhrál Wimbledon, zrodila se legenda,“ dodal. Mimochodem; na špici pořadí ATP se ocitl o šest let později.

V All England Clubu Němec nakonec vyhrál třikrát. Navrch přidal dva triumfy na Australian Open a jeden na US Open. Stoprocentně se zde ale potvrdilo heslo »sportem k trvalé invaliditě«. „Za úspěch stále platím poměrně velkou cenu. Mám tzv. tenisový loket, problémy s kolenem a také mě zlobí poškození bederního kloubu a zlomenina kloubu v kotníku,“ vypočítával Becker svoje strasti.

V dokumentu šokoval přiznáním: „Necítím se být Němcem a pravděpodobně se sem nikdy natrvalo nevrátím,“ konstatoval a pokračoval: „Podle pasu jsem Němec, ale já se cítím spíš jako Angličan a domov mám v Londýně. Až nebudu na tomto světě, chci být pohřben ve Wimbledonu, pár kroků od místa, kde jsem získal největší úspěchy,“ svěřil se bývalý Djokovičův mentor, který si nedaleko All England Clubu pořídil dům.

Došlo také na jeho ekonomickou situaci. Není tak problematická, jak se prezentuje v tisku,“ dušoval se. „Mám příležitost žít v následujících dekádách způsobem, jakým bych chtěl,“ uzavřel nynější šéf mužského německého tenisu, který narozeniny oslavil stylově v jedné z luxusních londýnských restaurací.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/becker-oslavil-padesatku-pohrbete-me-ve-wimbledonu–19148cz/