Poslední tenisový turnaj kategorie ITF v česku pro tento rok se odehrává v Praze

Poslední tenisový turnaj kategorie ITF v česku pro tento rok se odehrává v Praze

Tenisový klub Neridé byl založen v roce 1995 po odchodu nejlepších hráčů a transferu soutěže z klubu Sokol Nučice. Stal se extraligovým klubem v roce 1997 po fúzi s klubem TK Prostějov „B“. Během relativně krátké doby své existence klub získal stabilní pozici na české tenisové scéně. Jeho týmy všech věkových kategorií patří k nejlepším v České republice.

Klub klade důraz na výcvik mladých hráčů, a vytváří velmi dobré podmínky pro jejich pokrok. Všechny týmy TK Neridé hrají v nejvyšších soutěžích v České republice. Mezi členy klubu patří, mimo jiné i takové hvězdy jako Denisa Allertová či Lukas Kubot. Klubem prošlo a stále v něm působí velké množství mládežnických reprezentantů ČR.

TK Neridé pořádá řadu národních a mezinárodních turnajů pro mládež. Nejznámější z nich jsou: Wilson Cup, mezinárodní turnaj žáků do 12 i do 14 let, dále Moser Junior Open, mezinárodní turnaj ITF pro juniory do 18 let věku. Tyto turnaje poskytují příležitost pro mladé hráče, aby sbírali body do světových či evropských žebříčků. Je ctí klubu, že tradice turnajů stále pokračuje, což je jistě dobré pro český tenis.

Tenisový klub TK Neridé otevřel v roce 2003 nový tenisový areál s devíti antukovými dvorci a nově postavenou klubovnou. Sportovní areál se nachází pouze 3 minuty chůze od tenisové haly v ulici U továren.

Součástí areálu je klubovna s restaurací, kancelář a tři šatny včetně veškerého zázemí

Matěj Vocel (CZE)

Matěji dnes jste uspěl ve finále kvalifikace na posledním mezinárodním tunaji ITF v Praze a to tak, že jste porazil českého hráče Lukáše Verjvaru v poměru 6:2,7:5. Co stálo za vaším vítězstvím? Jak hodnotíte svůj výkon? Jaké máte ambice v turnaji? Jak se vám líbí tamní tenisové zázemí?

„Dneska jsem hrál dobře, poctivě. Ambice ? Určitě získat nějaké body nejlépe dojít co nejdál. Zázemí je tu pěkné, příjemný beton“.

Filip Duda (CZE)

Filipe zítra nastupujete do hlavní části soutěže turnaje ITF a to posledního pro tento rok v česku V Praze. Zítra vás čeká český hráč Petr Hájek, jak těžký vzápas to bude? Jaké jsou vaše ambice v turnaji? Budete opět hrát čtyřhru, ve které jste byl za poslední turnaje tak úspěšný? Jak vám vyhovují kurty ?

„Určitě očekávám těžký zápas , protože Petr je rozehraný z kvalifikace a bude mi chtít oplatit porážku z Jablonce . Turnaj chci vyhrát , ale vždy se soustředím na jednotlivý zápas . Čtyřhru hraju a to s mým kamarádem Michalem Vrbenským . Věřím že tohle je povrch pro mě , rychlý beton . Takže kurty mi vyhovují .

David Poljak (CZE)

Davide zítra nastupujete do hlavní části turnaje ITF v Praze a to proti francouzskému hráči Constatntu Lestienneovi. Jak těžký to bude zápas? Jaké ambice máte do turnaje? Jak hodnotíte kvalitu kurtů?
 
Kurty jsou dobré. Ambice jsou takové, hrát míč po míčku a snažit se vyhrát každý zápas. Zítřejší soupeř je kvalitní vyhrál už větší turnaje, ale zkusím ho porazit“.
 
Marek Jaloviec (CZE)
Marku zítra nastupujete po fantastických výkonech do poledního turnaje ITF v česku a to konkrétně v Praze. Jaké jsou vaše ambice do turnaje? Jak vnímáte zítřejší zápas proti německému hráči Louisovi wesselsovi? Jak hodnotíte tenisové zázemí a kvalitu kurtů?
Vstupuju do turnaje s pokorou vím ze každý zápas bude velice náročný,nicméně ale chci určitě dojít co nejdál protože pořád bojují o účast v kvalifikací v Austrálii. Vím že je vysoký a dobře servíruje,očekávám těžký zápas zázemí je v pohodě“.