Náměstek hejtmana a řízení rezortu sociálních věcí Pavel Svoboda z Libereckého kraje navštívil ÚSP Kvasiny

Náměstek hejtmana a řízení rezortu sociálních věcí Pavel Svoboda z Libereckého kraje navštívil ÚSP Kvasiny

Ve středu 29. listopadu navštívil Pavel Svoboda – náměstek hejtmana a řízení rezortu sociálních věcí z Libereckého kraje se svým týmem pobytovou sociální službu a to konkrétně Ústav sociální péče pro mládež Kvasiny.

S velkým zájmem si prohlédl zmíněné zařízení a seznámil se s běžným dnem klientů a pracovníků. Nechybělo mnoho přátelských rozhovorů s klienty, pracovníky a v závěru návštěvy také s ředitelkou zařízení Janou Maškovou.  Pavel Svoboda poctivě všem naslouchal a společné diskuse byly velice zajímavé , nejvíce se hovořilo o tom jak je to se sociálními službami v Královéhradeckém kraji a pak v Libereckém kraji, který Pavel Svoboda na této přátelské návštěvě zastupoval.

Pavel Svoboda jak nám sdělil byl zařízením doslova nadšen : „Vše na mě dýchá příjemnou čistotou, estetičností a příjemností nejen prostorů pro klienty. Obdivuji se zajímavým aktivizačním činnostem, které jsou pro klienty v zařízení nabízeny. Zajímavé pro mě bylo také setkání s žáky a pracovníky detašovaného pracoviště ZŠ a PrŠ Kolowratská Rychnov nad Kněžnou. Obdivoval jsem velikost a pěknou upravenost venkovního areálu. Výuková pekárna a chráněná dílna „Na Plechu“ od sociální služby Pferda z Rychnova nad Kněžnou v rámci areálu zařízení se zapojením nejen místních klientů je naprosto bezvadná. Odvážím si z ÚSP Kvasiny mnoho příjemných zážitků a pozitivních myšlenek“.

[foogallery id=“7473″]