Vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák ocenil výherce vánoční soutěže České vánoční tradice

Vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák ocenil výherce vánoční soutěže České vánoční tradice

Vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák ocenil v úterý 12. prosince 2017 ve Strakově akademii deset výherců vánoční soutěže s názvem České vánoční tradice. Do soutěže Úřadu vlády zaslaly děti více než 180 obrázků.

O deseti nejhezčích kresbách zaslaných z 50 dětských domovů rozhodovali zaměstnanci Úřadu vlády a široká veřejnost. Do internetové ankety a hlasovací schránky na Úřadu vlády bylo zasláno téměř 1600 hlasů. Na prvním místě se umístila kresba Vánoční kapr od pětileté Veroniky Štípské z Dětského domova Chomutov. Vítězný obrázek se stal hlavním motivem oficiálního PF Úřadu vlády ČR.

Součástí slavnostního předání cen bylo také vystoupení kouzelníka, který dětem zpříjemnil odpoledne.

Vítězové soutěže:

1. Veronika Štípská, Dětský domov Chomutov
2. Klára Škaredová, Dětský domov Dolní a Horní Čermná
3. Kristián Oračko, MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené Speciálně pedagogické centrum
4. Chanel Horvátová, Dětský domov Klánovice
5. Anežka Pokárková, Dětský domov Klánovice
6. Sandra Naďová, Dětský domov Strážnice
7. Tomáš Loun, Dětský domov Moravská Třebová
8. Roxana Gaja, Alex Olah, Dětský domov Domino v Plzni
9. Lukáš Mirga, Dětský domov Vysoká Pec u Chomutova
10. Alexandr Danihel, Dětský domov Ivančice

Vánoční soutěž pro děti z dětských domovů je jednou z důležitých akcí Úřadu vlády. Spolu s pravidelnými semináři a přednáškami ve Strakově akademii, prohlídkami výstavy Můj stát v Hrzánském paláci, exkurzemi v objektech Úřadu vlády a oblíbenými dny otevřených dveří ve Strakově akademii, Kramářově vile, Hrzánském paláci, Lichtenštejnském paláci a vile Benešových v Sezimově Ústí jde o jednu z aktivit, jimiž se Úřad vlády snaží dosáhnout maximální otevřenosti ve vztahu k široké veřejnosti.

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/vedouci-uradu-vlady-pavel-dvorak-ocenil-vyherce-vanocni-souteze-ceske-vanocni-tradice/