Houdkovická Galerie H ožila další výstavou, tentokrát na téma : „Česká kuchyně v proměnách času“

Houdkovická Galerie H ožila další výstavou, tentokrát na téma : „Česká kuchyně v proměnách času“

Vernisáž výstavy se konala v sobotu 13. října od 14:00 hodin a zúčastnilo se jí bezmála na stopadesát nejen místních občanů. Všechny přítomné přijela také pozdravit oblíbená knihovnice z Mokrého Dagmar  Honsnejmanová se svou nově vydanou knihou : „Mokerský receptář“.

Úvodní slovo nemohlo patřit nikomu jinému než majitelovi galerie Jiřímu Hlinovskému, který uvítal přítomné se svou obvyklou noblesou : „Vítám vás již na osmé výstavě v mé galerii v Houdkovicích. Tato výstava je zaměřena jak její název napovídá na českou kuchyni, pořádáme ji u příležitosti stého výroční vzniku republiky. Nemůžeme než zahájit stylově a to skladbou „Ta naše písnička česká“. Přítomní skladbu pozitivně kvitovali a mno z nich se přidalo ke skladbě svým zpěvem.

Další slovo patřilo Mileně Rohlenové, která přítomné také uvítala a sdělila jim zajímavosti k výstavě : „Na naší výstavě můžete vidět 102 kuchařských knih, 17 vyšívaných zástěr, 34 plechových dóz, 150 jiných kuchyňských předmětů, což celkově činí 347 vystavených exponátů“.

Poslední slovo dostala knihovnice z Mokrého  Dagmar  Honsnejmanová, která poděkovala za možnost se zúčastnit tak krásné akce a zároveň představila autorský „Mokerský receptář“.

Součástí vernisáže byla také ochutnávka 24 bábovek a soutěž o nejlepší z nich. Hlasování bylo pojato vskutku originálně a to tak, že se mohli rozdat maximálně 3 fazole a jak to dopadlo? Vítězka byla jak jinak než z Houdkovic.

 

 

 

Můžete zanechat svůj komentář: