CHL potvrdila dlouhodobou spolupráci s Infrontem a to smlouvou do sezóny 2027/2028

CHL potvrdila dlouhodobou spolupráci s Infrontem a to smlouvou do sezóny 2027/2028

Akcionáři CHL učinili poslední formální krok k uzavření pětiletého prodloužení partnerství mezi CHL a společností Infront tím, že souhlasili s upravenou dohodou akcionářů. Hlasováním rovněž rozhodli o snížení účastníků CHL ze 32 na 24 týmů od sezóny 2023/24.

Na sedmé běžné valné hromadě CHL, konané v úterý online ve švýcarském městě Zug, učinili akcionáři důležité rozhodnutí, které posune ligu kupředu a povede k dalším vylepšením produktu na ledě i mimo něj. Počínaje sezónou 2023/24 bude počet účastníků jedné sezóny CHL snížen ze 32 na 24 týmů.

„Rada CHL s Infrontem vyjednávala o novém kontraktu za předpokladu, že snížení počtu účastníků povede kvyšší kvalitě produktu na ledě a k větší exkluzivitě. To rovněž povede k vyšším finančním odměnám pro zúčastněné týmy,“ uvedl prezident CHL Peter Zahner.

Na akcionářích nicméně zůstalo rozhodnutí, zda se chtějí vydat touto cestou, nebo zda preferují současný model se 32 týmy. „Naši akcionáři dali najevo, že myslí na dobro celé soutěže a učinili další krok kupředu, protože ze silné CHL budou mít prospěch všichni,“ dodal Zahner.

Snížení počtu účastníků vejde v platnost až v sezóně 2023/24, kdy vejde v platnost nová smlouva s Infrontem. To znamená, že ještě v dalších třech sezónách bude mít CHL 32 účastníků. Smluvní předpoklady stanovují, že od sezóny 2023/24 dále musí 24 účastnických týmů zastupovat minimálně 12 národních soutěží, zároveň žádná národní soutěž nemůže mít víc než 4 zástupce.

Specifický model soutěže se 24 zúčastněnými týmy (např. rozdělení míst jednotlivým soutěžím) nebyl na programu valné hromady. Tyto detaily budou rozhodnuty později příslušnými orgány CHL.

Nový koncept rozdělení podílů a podepsání dlouhodobé dohody

Akcionáři CHL rovněž oficiálně schválili nový koncept podílů,který bude začleněn do akcionářské dohody. Nové regule přináší zjednodušení a umožňují větší flexibilitu při zachování stejného rozdělení základního kapitálu a procentuálního rozdělení podílů mezi zúčastněné strany (kluby 63 %, národní soutěže 25 % a IIHF12 %).

Kromě toho byla dohoda akcionářů prodloužena do roku 2028, což CHL a Infrontu umožnilo podepsat novou dlouhodobou dohodu ihned po valné hromadě. To bylo posledním formálním krokem v procesu prodloužení partnerství do sezóny 2027/28 (jak bylo oznámeno 12 prosince 2019).

CEO představuje finanční výsledky sezóny 2019/20

Výkonný ředitel CHL Martin Baumann během setkání prezentoval akcionářům výroční účetní závěrky.

„Jsem spokojen, že po finanční stránce můžu předložit uspokojující výsledky společnosti za rok 2019/20 i přesto, že směnný kurz CHF/EUR pracoval v náš naprostý neprospěch a naše zisky byly sníženy ztrátou při směně,“ řekl Baumann. „Díky našemu efektivnímu managementu výdajů jsme i tak těsně v černých číslech, což není v těžkých časech samozřejmostí,“ dodal výkonný ředitel CHL.

Protože je CHL švýcarskou společností, musí být všechny finanční výsledky prezentovány ve švýcarských francích (CHF).

O Hokejové lize mistrů

Liga je plně vlastněna a řízená společností Champions Hockey League AG/Ltd, která coby akcionáře zahrnuje 26 evropských klubů, šest národních lig a Mezinárodní hokejovou federaci. Akcionářské ligy pochází z Rakouska, České republiky, Finska, Německa, Švédska a Švýcarska. Nejlepší týmy vyzyvatelských lig (Bělorusko, Dánsko, Francie, Velká Británie, Norsko a Polsko) se účastní na divokou kartu. Sezony 2020/21 se zúčastní 32 týmů z dvanácti soutěží, které spolu zápasí o titul evropských klubových šampiónů; tyto týmy mají v součtu na kontě 214 titulů z domácích soutěží. Sezona CHL bude zakončena v jednozápasovém finále hraném 9. února 2021.

zdroj: https://www.championshockeyleague.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.