V sobotu 13.6.2020 se uskutečnil XVIII. ročník Žernovského bajku

V sobotu 13.6.2020 se uskutečnil XVIII. ročník Žernovského bajku

Městys Žernov spolu s dalšími neziskovými organizacemi ze Žernova uspořádal v sobotu 13. června další ročník sportovně kulturní akce Žernovský bajk. Na účast měl v pozitivním smyslu vliv protipandemických opatření. Závodu se tak zúčastnilo téměř 300 aktivních cyklistů napříč všemi kategoriemi.

autor: Luboš Jirka

Pro ně byly připraveny trasy od 2,2 km po 36 km pro závodníky i širokou veřejnost od odrážedel po 70+.  Trať pro dospělé nabídla to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt. V hlavní kategorii mužů vyhrál v teplém počasí a vysoké vlhkosti biker Ondra Zelený před Tomášem Ševců a Lukášem Čápem.

Ondřej Zelený celý závod komentoval slovy: „Pěkný a poměrně těžký závod na technicky zajímavé trati. Nemám závody v teple úplně rád, ale s výsledkem jsem samozřejmě spokojen.“ 

autor: Luboš Jirka

Akci pořádá městys Žernov a hlavně občané Žernova, je pojata jako sportovně kulturní událost, takže po závodě a v průběhu vystoupily i kapely, např.: Benjamings Clan, Rizikové pracoviště, k vidění byla trial show Vlastislava Kabeláče Čiháčka  a půjčovna koloběžek.

autor: Luboš Jirka

Generálním partnerem akce je regionální firma Pinguin z Náchoda, která poskytla opravdu skvělé ceny.

Výsledky jsou k dispozici :Výsledy ŽB 2020

Více info je na www.zernovskybajk.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.