V létě bude v Galerii moderního umění živo, těšit se můžete na novou výstavu i bohatý doprovodný program

V létě bude v Galerii moderního umění živo, těšit se můžete na novou výstavu i bohatý doprovodný program

Galerie moderního umění v Hradci Králové pro veřejnost otevřela v úterý 12. května 2020. Od tohoto dne je otevřená dle běžné otevírací doby. Knihovna a studovna GMU zůstávají pro veřejnost až do odvolání uzavřené.

Doprovodný program rozjíždíme postupně s ohledem na aktuální nařízení vlády. První veřejnou akcí po znovuotevření galerie byla komentovaná prohlídka s performativním vystoupením Matyáše Chocholy k výstavě Dějiny lidstva, které se v sobotu 30. května zúčastnilo přibližně 60 návštěvníků.

Letní sezónu zahájíme v sobotu 20. června křtem knihy „Vůně úspěchu“ vydané v rámci výstavy Dějiny lidstva spojeným s autorským čtením Matyáše Chocholy. Součástí akce bude promítání autorova Super 8 mm filmu In Illo Tempore I.

V pátek 26. června se mohou děti těšit na výtvarný ateliér s názvem Obrazárna | Bačova Dača inspirovaný výstavou Za kulisou, 16. července a 26. srpna se uskuteční komentované prohlídky výstavy Z úcty k hlíně Petry Malinové a prázdniny završíme 29. srpna letní rooftop párty s názvem Král je mrtev, ať žije král? konanou u příležitosti konce výstavy Dějiny lidstva. Na párty zahraje světově uznávaná DJka Ladida a příchozí čeká módní přehlídka nové kolekce triček Light in the Darkness Studios.

Po celé léto až do 30. srpna si mohou návštěvníci ve 4. patře prohlédnout výstavy Matyáše Chocholy Dějiny lidstva a Petry Malinové Z úcty k hlíně a ve foyer jistě nepřehlédnou rozměrnou instalaci Dalibora Bači nazvanou Za kulisou, ve které bude autor v průběhu devíti měsíců trávit tři týdenní pobyty, oproštěn od konzumace jídla i kontaktu s okolním světem.

Kromě bohatého doprovodného programu galerie pro návštěvníky chystá i novou výstavu. Po dvouleté pauze se do královéhradecké galerie vrací kolekce plastik, reliéfů, obrazů, objektů a serigrafií Vladimíra Preclíka, kterou sám autor věnoval v roce 2008 Královéhradeckému kraji. Nová výstava ponese název po jednom z autorových děl Nekousavě kousati a bude k vidění od 25. června 2020 v prvním patře galerie v prostorách Galerie Vladimíra Preclíka. 

Můžete zanechat svůj komentář: