Světová operní hvězda Eva Urbanová si zahraje v premiéře Tróji

Světová operní hvězda Eva Urbanová si zahraje v premiéře Tróji

RockOpera Praha zahájí letošní podzimní sezónu 1. září premiérou nové rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Trója. Původní premiéry, které se měly konat v polovině března, se kvůli vládním opatřením souvisejícím s koronavirem přeložily na podzim. RockOpera Praha tedy novým kusem zahájí divadelní sezónu 2020/21. A protože všechno zlé je pro něco dobré, díky tomuto posunu diváci na premiéře 1. září uvidí v roli bohyně lovu Artemidy světovou operní hvězdu Evu Urbanovou. Druhá premiéra proběhne o den později v původně plánovaném obsazení.

„Muzika z Tróji mě nadchla. Už se nemůžu dočkat, až si ji naživo zazpívám při premiéře v RockOpeře. Doufám, že už to žádný virus nezhatí,“ řekla Eva Urbanová.

Podobně jako v případě jiných oper RockOpery Praha se v jedné z hlavních rolí objeví Kamil Střihavka, který ztvární krále Agamemnóna. Obsazení dále láká na frontmana metalové kapely Arakain Jana Toužimského coby bájného hrdinu Achilla, stálici divadelního souboru Danielu Gildenlöw Langrovou jako Krásnou Helenu, stále oblíbenějšího Jana Tláskala v roli jejího milence Parida, nebo Pavlu Forest jako věštkyni Kassandru, které nikdo nevěří. Ta divadlo založila společně se skladatelem, klávesistou a uměleckým ředitelem Milanem Steigerwaldem.

Evu Urbanovou uvidí zájemci o novou rockovou operu Trója i v první repríze, která je plánovaná na 13. září.

RockOpera Trójou rozšiřuje antickou sérii, do níž patří dějově uzavřená trilogie rockových oper Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona.

Termíny všech představení RockOpery Praha a vstupenky naleznete zde: www.rockopera.cz/program

Hudba: Milan Steigerwald

Libreto: Pavla Forest

Režie: Irina Andreeva

Choreografie: Irina Andreeva, Zuzana Dovalová, Jakub Švec

Více o rockové opeře Trója: https://www.rockopera.cz/troja/

Facebook RockOpery Praha: https://www.facebook.com/rockopera.cz/

Instagram: rockoperapraha

YouTube: https://www.youtube.com/user/rockovaopera

Spotify: https://open.spotify.com/artist/7Mhwn87WVnXWtHVtZgR6SI

Můžete zanechat svůj komentář: