Putovní festival Energie pro kulturu bude po 12 letních večerů postupně navštěvovat 6 měst celé České republiky

Putovní festival Energie pro kulturu bude po 12 letních večerů postupně navštěvovat 6 měst celé České republiky

Hudebně divadelní festival na podporu regionální kultury a gastro služeb odstartuje poslední červencový týden a bude putovat až do poloviny září. Putovní festival Energie pro kulturu bude po 12 letních večerů postupně navštěvovat 6 měst celé České republiky. Nabídne divadlo, špičkovou akrobacii, mnohé hudební hvězdy na pódiu a nekonečně hvězd nad hlavou, a to vše pro diváky zdarma.

Umělecká scéna šesti měst zažije vždy ve čtvrtek a v pátek divadelní a artistická představení a koncerty pod širým nebem. Energie pro kulturu proteče křížem krážem celou republikou, od 30. července v Kadani, přes Třebíč, Hradec Králové, České Budějovice, Ostravu až po Liberec, kde se 11.9.2020 zastaví.

V každém městě vyroste mobilní stage pro 300 lidí. Ta bude ve čtvrtek patřit akrobacii a divadlu a v pátek hudbě. Stálými vystupujícími festivalu budou novocirkusáci Cirk La Putyka a kapela Kašpárek v rohlíku. Tyto dva soubory mohou vidět návštěvníci v každé ze zastávek festivalu.

Čtvrteční program se bude věnovat divadlu a akrobatickému umění. Divadelní odpoledne vždy zahájí místní herecký soubor a následovat bude představení DYNAMO KABARET v podání Cirk La Putyka, které vzniklo exkluzivně pro tento festival. Soubor Cirk La Putyka připravil i odpolední akrobatické workshopy pro děti do 15 let. Vystoupí divadelní soubory Naoko, Tři grácie, Divadlo tří, Baumann&Henderson, Aréna a Herecké studio divadla F.X.Šaldy.

Páteční program bude zahajovat Kašpárek v rohlíku, následovat bude hudební host, spjatý s místem konání a poté zahraje hlavní hvězda programu.

Štafetový kolík hlavní hudební hvězdy festivalu si budou předávat Aneta Langerová, MIG 21, Anna K, Meky Žbirka a finišovat budou Tata Bojs. Dále zahrají Hotpants, Kucharski, Vesna, Deaf Heart, David Stypka a Jakub Děkan.

Pojízdné pódium poslouží i jako galerie. Na vnějších stěnách hlediště budou k vidění fotografie Milana Bureše a Milana Jaroše s názvem “Život za koronaviru” a obrázky ilustrátorů “Umění za koronaviru” pořízené a nakreslené v době nouzového stavu.

Nebude chybět ani zóna s občerstvením, kde v několika stáncích dostanou prostor nabídnout své virem pozastavené služby místí kavárníci a restauratéři.  

Putovní festival Energie pro kulturu spojil síly s Nadací ČEZ a na místě konání bude v relax zóně ČEZ možnost vyšlapat na kole podporu pro lokální neziskovou organizaci.

 

Vstupné je zdarma.

 

Termíny a program festivalu Energie pro kulturu:

 

30.7.2020 – 31.7.2020 – KADAŇ – Pod Hradbami, náplavka Maxipsa Fíka

/NAOKO/CIRK LA PUTYKA/KAŠPÁREK V ROHLÍKU/HOTPANTS/ANETA LANGEROVÁ

 

6.8.2020 – 7.8.2020 – TŘEBÍČ – Podzámecká niva

/TŘI GRÁCIE/CIRK LA PUTYKA/KAŠPÁREK V ROHLÍKU/KUCHARSKI /MIG 21/

 

13.8.2020 – 14.8.2020 – HRADEC KRÁLOVÉ – Žižkovy sady

/DIVADLO TŘÍ/CIRK LA PUTYKA/KAŠPÁREK V ROHLÍKU/VESNA/ANNA K./

 

27.8.2020 – 28.8.2020 – ČESKÉ BUDĚJOVICE – Sokolský ostrov

/BAUMANN&HENDERSON/CIRK LA PUTYKA/KAŠPÁREK V ROHLÍKU/DEAF HEART/MEKY ŽBIRKA/

 

3.9.2020 – 4.9.2020 – OSTRAVA -Dolní oblast Vítkovice

/ARÉNA /CIRK LA PUTYKA/KAŠPÁREK V ROHLÍKU/DAVID STYPKA/ANETA LANGEROVÁ/

 

10.9.2020 – 11.9.2020 – LIBEREC – Náměstní Dr. Edvarda Beneše

/HERECKÉ STUDIO DIVALDA F. X. ŠALDY/CIRK LA PUTYKA/KAŠPÁREK V ROHLÍKU/JAKUB DĚKAN/TATABOJS/

 

Více informací na :

www.energieprokulturu.cz

www.facebook.com/energieprokulturu

www.instagram.com/energieprokulturu

www.soundmachine.cz

 

Generálním partnerem festivalu je Skupina ČEZ.

Partnerem festivalu je Budějovický Budvar.

Mediálními partnery jsou Hitrádia a Deník.

Můžete zanechat svůj komentář: