Bývalá ubytovna se promění na domov pro seniory

Bývalá ubytovna se promění na domov pro seniory

Domov důchodců Lampertice rozšíří své kapacity. Stane se tak díky rekonstrukci dvou objektů bývalé ubytovny v nedalekém Žacléři. Jejich kompletní rekonstrukce vyjde Královéhradecký kraj na více než 120 milionů korun.

Předpokládaná hodnota zakázky, která se skládá ze dvou částí, byla více než 130 milionů korun bez DPH. Vedle samotné rekonstrukce budov hrazené Královéhradeckým krajem se na ni podílí také samotné město Žacléř, které zafinancuje venkovní úpravy a rekonstrukci zpevněných ploch.

„Na základě smlouvy o spolupráci s městem Žacléř vystupuje Královéhradecký kraj v rámci společného zadávání za oba zadavatele. O veřejnou zakázku se ucházelo sedm dodavatelů. Nejvýhodnější nabídku předložila společnost BAK v hodnotě 124,75 milionu korun bez DPH za obě součásti,“ říká radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku.

„V objektu se budou nacházet jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje pro celkem 52 klientů. Zařízení by mělo nabízet trvalá lůžka pro seniory se stařeckými demencemi a také dočasné odlehčovací pobyty pro seniory, o něž pečují rodinní příslušníci v domácím prostředí,“ dodává náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

Domov důchodců funguje v Lamperticích již od roku 1905 a původně sloužil pro vysloužilé horníky. V současnosti poskytuje ubytování 52 klientům. Po dokončení výstavby v Žacléři zůstane provoz v Lamperticích zachován, dojde však k přesunu kuchyňského i prádelenského provozu do nového objektu v Žacléři.

Můžete zanechat svůj komentář: