V lize povede Votroky Miroslav Koubek

V lize povede Votroky Miroslav Koubek

Nový realizační tým A mužstva Votroků už má svou podobu. Do FORTUNA:LIGY vstoupí FC Hradec Králové pod vedením hlavního trenéra Miroslava Koubka, který bude pracovat se dvěma asistenty: Stanislavem Hejkalem a Adrianem Rolkem.

Do nejvyšší soutěže vstoupí Votroci pod vedením protřelého trenéra, který má v životopisu mimo jiné mistrovský titul nebo působení v roli asistenta u prvního mužstva reprezentace. Na začátku přípravy na novou sezonu se mužstva ujme devětašedesátiletý Miroslav Koubek. „Hledali jsme zkušeného trenéra, který má za sebou velké zápasy i těžká období. U Miroslava Koubka je dobrý předpoklad, že ustojí neobvyklou situaci, v níž přebírá mužstvo, které právě postoupilo,“ vysvětluje proces výběru kouče sportovní ředitel Jiří Sabou. „Při několika osobních pohovorech jsem z něj cítil velkou energii a to, že ví, co mužstvo potřebuje, aby bylo v nejvyšší soutěži konkurenceschopné,“ dodává.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Miroslav Koubek je rodákem z Prahy, během své hráčské kariéry působil mimo jiné v Kladně a čtyři sezony i ve Spartě. Během své bohaté trenérské kariéry vybojoval dvakrát postup do nejvyšší soutěže (s Kladnem a Čáslaví), vedl například Slavii, Mladou Boleslav nebo Baník Ostrava, s Viktorií Plzeň získal titul. Vyzkoušel si i exotické angažmá v Číně, kde působil jako asistent v Tianjinu Teda, a ve stejné roli také naposledy pomáhal Karlu Jarolímovi u reprezentačního áčka.

U prvního týmu Votroků bude mít Miroslav Koubek dva asistenty. Jedním bude jedenapadesátiletý Stanislav Hejkal, který v této pozici působil v Kladně, Teplicích a dva roky i ve Spartě. Do loňského podzimu byl hlavním trenérem FK Teplice, po devátém kole byl odvolán, když se severočeský klub ocitl na patnáctém místě v tabulce. Na stejné příčce Skláři minulý víkend soutěž zakončili.

Druhý asistent je pro fanoušky Votroků velmi dobrý známý – po vypršení smlouvy v Mladé Boleslavi (30. června) se k realizačnímu týmu připojí dvaačtyřicetiletý Adrian Rolko, hradecký odchovanec a kapitán, který po skončení aktivní kariéry trénoval v Hradci mladší dorost a později v Mladé Boleslavi působil jako asistent trenéra. „Věřím, že se nám podařilo dát dohromady silný realizační tým. Je v něm zkušenost Miroslava Koubka, Standa Hejkal je vyhlášený svými analýzami a taktickou přípravou a Adri Rolko je hradecký patriot, který nasbíral bohaté zkušenosti s ligou jako hráč i za posledních tři a půl roku jako asistent v Mladé Boleslavi,“ vypočítává Sabou.

V realizačním týmu nadále pokračují trenér brankářů Tomáš Poštulka a kondiční kouč Matěj Rajnoch.

zdroj: https://www.fchk.cz/

Můžete zanechat svůj komentář: