Do Bio Central na oceněný film za účasti producentky a zdarma

Do Bio Central na oceněný film za účasti producentky a zdarma

Bio Central na středu 21. července od 20 hodin připravilo další projekci z projektu Zpět do kina. Zcela zdarma mohou diváci přijít na nový experimentální film Osobní život díry režiséra Ondřeje Vavrečky. Uvedení filmu proběhne za účasti producentky Alžběty Janáčkové.

V rámci projektu Zpět do kina!, který podporuje město Hradec Králové promítne tentokrát experimentální dokument, který završuje pentalogii filmů Ondřeje Vavrečky. Režisér zde mj. použil prošlý 16 mm film a dokumentární i hravé postupy a část filmu obsahuje i nahrané a animované scény a rozhovory s různými zajímavými osobnostmi, který uvažují o současném světě. Film má originální humor, ale zároveň přináší i mnoho zajímavých úvah k zamyšlení.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Film získal cenu Nejlepší český dokumentární film na filmovém festivalu Ji.hlava v roce 2020.

Promítání filmu, které je zdarma, osobně navštíví producentka filmu Alžběta Janáčková.

Ondřej Vavrečka (*1980) je filmař a pedagog FAMU, který byl v minulosti nominován na několik filmových cen pro experimentální snímky Počátek a lev a Ultimum Refugium. Dále se věnuje také hudbě, poezii a performance.

Můžete zanechat svůj komentář: