Tentokrát nedokázaly na hradecké hokejky vyzrát Vítkovice. Mountfield HK bral výhru 4:2

Tentokrát nedokázaly na hradecké hokejky vyzrát Vítkovice. Mountfield HK bral výhru 4:2

Hradec Králové – Ve 14. kole Tipsport extraligy ledního hokeje přivítali na domácí půdě hradečtí hokejisté tým z Vítkovic. Vstup do zápasu nebyl pro domácí moc podařený a po první třetině prohrávali 0:2. Houževnatost, týmový duch a skvělý hokej, však přinesl obrat v utkání.

V první třetině si Vítkovice dokázaly vypracovat slušné šance a dvakrát vstřelit gól, a to také bohužel díky chybám a zaváhání domácího týmu. První branka padá z vítkovických hokejek v čase 07:12, a to po akci, kdy Jan Bernovský vypálil z pravé strany skoro z brankové lajny z dost velkého úhlu. Přesto dokázal puk se dostal za záda Štěpána Lukeše. Kotouč po tvrdé ráně doslova vystřelil z branky ven, hlavní rozhodčí však celou situaci viděl, takže byl, bez jakých kolik protestů z hradecké strany gól uznán. Stav utkání byl 0:1. Po druhé udeřili vítkovičtí v čase 09:59, chybu v rozehrávce domácího týmu potrestal Marek Kalous, který stál před brankou úplně volný. Dostal šikovnou přihrávku a našel prázdné místo, na které se marně pokoušel přesunout Štěpán Lukeš. Stav utkání 0:2.

foto: Martin Fletcher

Ve druhém dějství zápasu padá gól v čase 24:36 a to z hradeckých hokejek. V mezikruží si zpracoval kotouč útočník Ahti Oksanen a parádní bombou umístil puk do horní části branky Daniela Dolejše. Stav utkání 1:2. Mountfield HK se nadechl k obratu v zápase. V čase 26:22 po faulu vítkovického Patrika Kocha se dostal Hradec Králové do přečíslení, kterého velmi rychle využil. V čase 26:39 padá gól do vítkovické branky, kapitán Radek Smoleňák umístil nastřelený puk od Aleše Jergla za záda hostujícího gólmana. Fanoušci aplaudují a vyvolávají jméno domácího kapitána. Zápas je srovnaný na 2:2. V čase 36:28 dávají hradečtí další gól. Ahti Oksanen si šikovně bruslemi zpracoval přihrávku a před samotným Danielem Dolejšem zavěsil. Stav utkání 3:2, Hradec Králové naprosto fantasticky obrací utkání na svoji stranu.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Ve třetí třetině padl gól poměrně rychle, a to v čase 41:48. O branku pro Mountfield HK se postaral Aleš Jergl, který z pravého kruhu vystřelil pořádnou pecku, proti které byl hostující gólman bezmocný. Stav utkání 4:2. Vítkovičtí se nevzdali a bojovali doslova o každý puk, a i když darovali hradeckému týmu dvě přesilové hry, tak se na skóre už nic nezměnilo.

foto: Martin Fletcher

Utkání končí a přes 3500 diváků se svým týmem oslavuje zasloužené vítězství. Mountfield HK si na hokejkách mohl udělat pomyslný pátý zářez, za pět vyhraných utkání v řadě a momentálně se nachází na druhé příčce extraligové tabulky.

foto: Martin Fletcher

Můžete zanechat svůj komentář: