Zlínští Berani si ztupili své rohy o hradecké hokejky, prohráli 4:1

Hradec Králové – Uplynulou neděli, ve 20. kole hokejové Tipsport extraligy, přivítal domácí Mountfiled HK v ČPP aréně Berany ze Zlína. Hradečtí předvedli opět skvělý hokej a zaslouženě brali vítězství. To, že skóre pro domácí tým, nebylo ještě vyšší o to se postaral hostující gólman Libor Kašík.

První třetina patřila jednoznačně hradeckým hokejkám, jejich aktivní a pohledné hře a také dvoum gólům z čepelí jejich holí. Domácí hokejisté otevírají zápas rychlým gólem, který padl v čase 00:38. Ahti Oksanen poslal a levý kruh kotouč pro Jakuba Lva, který překonal zlínského gólmana Libora Kašíka. Díky skvělé práci hostujícího gólmana se po řadě šancí domácího týmu drželo skóre stále na stavu 1:0. V čase 15:04, však Kašík inkasoval po druhé. Christophe Lalancette vystřelil tvrdou ránu, která doslova vymetla horní růžek, rázem byl stav utkání 2:0. V prvním dějství už další gól nepadl.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Ve druhé třetině se nadechli zlínští od prvních vteřin k ofenzivě a ta přinesla své ovoce. V čase 21:48 snižují skóre zápasu na 2:1. Využili skvěle přesilovou hru, kterou jim daroval za hákování Jakub Lev. Peter Trška nahrál kotouč podél modré čáry na Daniela Gazdu, který vypálil ostrou dělovku, proti které byl bohužel brankář Henri Kiviaho bezmocný. Po slibných, ale gólově nezakončených akcí beranů i Hradeckých lvů, padl další gól až v čase 32:02 z hradeckých hokejek. Athi Oksanen vybojoval ve středním pásmu puk a dostal se do slibného brejku, a to po zaváhání zlínské obrany. Jeho vypálená rána skončila za zády hostujícího gólmana. Stav utkání byl 3:1. Na konci třetiny za hrubost putovali zlínský Jabub Ferenc a hradecký Bohumil Jank na trestnou lavici, hra 4:4 měla pak své pokračování i v úvodu třetího dějství.

Třetí třetina přinesla opět dvě pěkné gólové šance obou týmu, avšak bez úspěšného zakončení.  Další branka padá z hokejek domácích hráčů, a to v čase 47:04. Jordann Perret přihrál o mantinel pro Aleše Jergla, který se sám vydal do útočného pásma. Pěkným obloučkem překonal zlínského obránce a i když byl faulován, tak bekhendovou kličkou překonal zlínského gólmana. Stav utkání byl 4:1. Libor Kašík musel ještě několikrát zasahovat proti šancím domácích hráčů, ale ty úspěšně zlikvidoval. Čas utkání se naplnil a Mountfield HK oslavoval se svými fanoušky zasloužené vítězství. 3 147 diváků sledovalo zajímavý a pohledný hokejový zápas.