Hradečtí hokejisté mají novou posilu se zkušetnostmi z NHL, jde o ruského útočníka Nikitu Ščerbaka

Hradečtí hokejisté mají novou posilu se zkušetnostmi z NHL, jde o ruského útočníka Nikitu Ščerbaka

Mountfield HK letos poskládal velice stabilní kádr, vždyť první hráčské pohyby v průběhu sezóny přichází až v polovině ledna, tedy dva týdny před koncem přestupního období. Východočechům se v létě vyplatil lov ve slovenských vodách, ze stejné soutěže přichází také ruský forvard se zkušenostmi z NHL Nikita Ščerbak. Kapitola Patrika Lampera v Hradci Králové se naopak předčasně uzavřela.

Vedení klubu pravidelně monitoruje hráčský trh, na něm se před časem objevil Nikita Ščerbak. Šestadvacetiletý rodák z Moskvy má kromě kvalitního herního projevu také zajímavý životopis. V roce 2014 ho v 1. kole draftoval Montréal Canadiens, v jehož dresu pak do nejlepší soutěže světa naskočil a hned v prvním duelu se gólově prosadil. Následovalo dalších 36 zápasů v NHL, poté také v AHL nebo KHL. Naposledy posbíral 21 bodů (6+15) v Banské Bystrici, odkud se přesouvá pod Bílou věž.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

„Průběžně sledujeme hráčský trh pro případné doplnění kádru včetně možností trejdu v rámci extraligy. V Česku se prozatím vhodná příležitost nenaskytla, tak jsme si vytipovali několik zahraničních jmen, mezi kterými se stal prioritou Nikita. Po delším jednání se zástupci Banské Bystrice jsme dospěli k možnosti jakéhosi zahraničního trejdu za Patrika Lampera. Nikita je v ideálním hokejovém věku, má zkušenosti z NHL, AHL a KHL a i z tohoto důvodu věříme, že nám pomůže a zkvalitní naši ofenzívu,“ přeje si generální manažer Aleš Kmoníček.

foto: Mountfield HK

Do týmu s beranem ve znaku se naopak vrací Patrik Lamper. Slovenský útočník přišel na soutok Labe s Orlicí před sezónou, vinou série zranění ale naskočil jen do 21 z 39 utkání. V nich zaznamenal 5 bodů (2+3), další už nepřidá. „Patrik bohužel nenavázal na svoje velmi dobré výkony v přípravě, a to i kvůli častým zraněním, která ho provázejí touto sezónou. Nyní se dostal na hranu sestavy, a proto jsme se domluvili na ukončení smlouvy. Patrik potřebuje změnu, aby se mohl dostat na pozici a do role, kam díky svým zkušenostem a schopnostem patří, což věřím, že se mu v Banské Bystrici zcela jistě podaří. V každém případě chci Patrikovi poděkovat za jeho působení u nás a popřát mu především pevné zdraví v jeho další hokejové kariéře,“ doplňuje Aleš Kmoníček.

Můžete zanechat svůj komentář: