Hradec už zná své nejúspěšnější sportovce za rok 2020/2021

Hradec už zná své nejúspěšnější sportovce za rok 2020/2021

Město Hradec Králové ocenilo během středečního slavnostního večera nejúspěšnější sportovce a sportovní kolektivy v kategoriích mládeže a dospělých za sportovní výsledky z let 2020 a 2021. Patronkou letošního ročníku ankety byla olympijská vítězka v tenisové čtyřhře Kateřina Siniaková. Sportovcem roku se stal střelec David Kostelecký, ve sportovních kolektivech pak první místo obsadil hokejový A tým hradeckého Mountfieldu. Do síně slávy byla uvedena cvičitelka Hana Procházková.

„Město Hradec Králové je jednoznačně sportovní město, nejen, že se snažíme rozvoj sportu podporovat různými dotacemi, ale zároveň investujeme do oprav a vybudování sportovního zázemí. A právě pak díky všem sportovcům, kteří podávají obdivuhodné výkony a mohou dělat naplno co je baví, nám všechno dává smysl. Všem oceněným sportovcům a jejich trenérům patří velký dík za vytváření příkladů pro ostatní a vzornou reprezentaci. Navíc, bez odpovídajícího rodinného zázemí by především naše sportovní naděje nemohly podávat tak skvělé výkony. Tedy obrovský dík patří i rodičům našich mladých sportovců. Nesmírně si také cením účasti Kateřiny Siniakové, která je tím nejlepším příkladem pro naše mladé sportovce. Díky ní vidí, že píle a osobní oběti nesou výsledky, které je mohou dostat třeba až do světové špičky v jejich sportovním odvětví,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Sportovcem roku v kategorii dospělých se stal střelec a olympijský medailista David Kostelecký, na druhém místě skončil atlet Michal Desenský a třetí místo obsadil cyklista Michael Kukrle. Vedle nich byli oceněni také fotbalista Pavel Dvořák, karatistka Anna Faltová nebo sportovní střelec, paralympionik Tomáš Pešek.

Na prvním místě v kategorii kolektivů se umístili hokejisté A-týmu Mountfield HK. Na dalších místech pak A tým mužů FC Hradec Králové a družstvo Elkov Kasper Cycling Teamu.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Do síně slávy byla uvedena propagátorka cvičení rodičů a dětí a zakladatelka MŠ Pohádka paní Hana Procházková.

V kategorii jednotlivců mládeže Naděje královéhradeckého sportu získali ocenění za sportovní výkony v letech 2020 a 2021 golfista Filip Červinka, plavkyně Kateřina Zimová, běžkyně Michaela Metelková, atlet David Jarolímek, karatista Denis Hanzlík, vodní slalomář Tomáš Indruch, judistka Luisa Pokorná, fotbalista Daniel Kutík, gymnastka Nathali Tučková a běžec Jakub Chaloupský.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Mezi kolektivy Nadějí královéhradeckého sportu byli oceněni starší žáci FC Hradec Králové, mladší žákyně pozemního hokeje Hockey Club Slavia HK a mažoretky CHEEKY CHEERKY – junior.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Cvičitelka a náčelnice sokolské Župy Orlické HK Vlasta Kaplanová, trenérka ženského fotbalu Radka Kozlovská a cvičitelka Eva Vlčková byly vyhlášeny v kategorii trenér/ka a cvičitel/ka.

Pro slavnostní večer, který se odehrál ve Filharmonii Hradec Králové, byl připraven bohatý doprovodný program. V jeho průběhu se představily královéhradecké sportovní a kulturní organizace: A-TEAM Hradec Králové, Dance Team Hradec Králové, Vem Camará Capoeira, oddíl moderní gymnastiky TJ Slavia Hradec Králové a taneční skupina Sahar. Celým večerem zněl hudební doprovod klarinetovo-saxofonového souboru Clarinet People ze Základní umělecké školy Střezina.

Fotogalerii naleznete zde

Můžete zanechat svůj komentář: