PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

„Bída s nouzí“ v novém videoklipu Wohnout

3 min read

Z desky Miss maringotka, která vyšla na začátku listopadu, kapela Wohnout představuje pátý videoklip. A rozhodně není poslední.

Vždycky je lepší písnička s klipem než bez něj. Technologie jdou dopředu, za kamerami jsou spousty talentovaných lidí… To, co dřív stálo hromadu peněz a zaměstnalo štáb, teď udělá jeden člověk. Takže využíváme možností, který teď jsou vysvětluje Matěj Homola.

Novinku „Bída s nouzí“ točil Michal Skořepa, v hlavních tragikomických rolích se objeví krom kapely Anna Heribanová s Martinem Šafusem.

„Wohnout jsem objevil na základce a dali mi svojí muzikou právo cejtit, že je ok bejt divnej. Měl jsem Zlý Noty na audiokazetě a vohrál je tak, že zněly jako demo. Ovlivnili mě víc, než tuší. Věděl jsem, že jednoho dne dojde k nějaký spolupráci, jen jsem nevěděl, jestli na poli hudebním, nebo v klipech. Vždycky se mnou ta jejich divnovykroucenost nějak rezonovala, takže dělat pro ně klip je pro mě zvláštně přirozený. Je to zároveň první klip, kde jsem si zkusil animovat rukou přímo z hlavy a věděl jsem, že jelikož to neumim, bude to dada, což byl záměr. Hlavní role hrajou mí dobrý kámoši, který jsou oba animátoři, takže mi půjčili tablet a čekali, jak se v tom podusim, stejně, jako jsem se podusil při opalování kytar, křesel a dalších rekvizit autogenem. Tenhle klip jsem si prostě užil. komentuje natáčení režisér.

Wohnouti též pokračují ve sbírce pro africkou nemocnici Itibo, kterou vede pardubický zdravotník Aleš Bárta. Do Afriky se vydali v lednu točit videoklip k písni „Sladký dřevo“ a po návratu založili sbírku. Na eshopu Wohnoutů (http://eshop.wohnout.cz/wohnouti-pro-itibo/ )  si lze nově koupit trika, přívěsky od Masajů, fotoobrazy, africký náhrdelník, nebo dokonce kytaru, která si ve videoklipu zahrála hlavní roli.

Naše africká mise se podařila i nepodařila. Klip jsme natočili podle očekávání, vypustili ho do éteru, ale zdaleka se nám nepodařilo naplnit gró celé akce, což bylo vybrat na sbírce dostatek peněz na dýchací přístroj. Nevzdáváme to a pokoušíme se do toho vesele dupat dál“ vysvětluje Honza Homola.

Informací o celém projektu se dozvíte na www.wohnoutiproitibo.cz, přispět můžete na transparentní číslo účtu:555 636 555/0300, variabilní symbol: 156.

[foogallery id=“18753″]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: