PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Biskup Královéhradecké diecéze Mons. Jan Vokál navštívil Fakultní nemocnici Hradec Králové

2 min read

Královéhradecký biskup Mons. Jan Vokál navštívil 11. února 2020 u příležitosti Dne nemocných Fakultní nemocnici Hradec Králové. Návštěvu zahájil prohlídkou Porodnické a gynekologické kliniky FN HK, kde si prohlédl například porodní sál či onko-gynekologický stacionář, kde pacientky podstupují chemoterapie.

„Vážím si přijetí na Vaší klinice u příležitosti svátku Panny Marie Lurdské, na který si připomínáme Celosvětový den nemocných,“ uvedl Mons. Vokál, který se během návštěvy kliniky setkal se zaměstnanci a hovořil s nimi například o nedostatku nelékařského personálu ve zdravotnictví. Společně diskutovali také o nutnosti poskytovat pacientům naději a lidský přístup.

Součástí návštěvy byla také mše svatá v posluchárně Pavilonu profesora Bašteckého a následné setkání se zaměstnanci nemocnice. Hostem setkání byla Bc. Alena Peremská, ředitelka Perinatálního hospicu Dítě v srdci.

Fakultní nemocnice Hradec Králové spolupracuje s Biskupstvím královéhradeckým dlouhodobě na zajištění duchovní služby v areálu nemocnice. V meditační místnosti umístěné v Pavilonu interních oborů jsou denně slouženy bohoslužby. Nemocnice také spolupracuje s Dobrovolnickým centrem Diecézní katolické charity Hradec Králové na přípravě dobrovolníků, kteří po proškolení působí v nemocnici.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/biskup-kralovehradecke-dieceze-mons-jan-vokal-navs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: