• Pá. Dub 9th, 2021

PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Budování kádru Mountfieldu HK pokračuje, Hradec si pojistil další hráče

ByFletcher Martin

Dub 2, 2021

Snahou vedení Mountfieldu HK pro příští extraligový ročník je udržet stávající kádr z velké části pohromadě, aby nedošlo k výrazné fluktuaci hráčů, a tým byl doplněn několika hokejisty. V závěru letošního play off si proto Východočeši pojistili služby osmi borců užšího i širšího kádru.

Aleš Jergl, Kelly Klíma a Radek Pilař patřili v uplynulém ročníku ke stálicím mužstva, poslední jmenovaný nevynechal ani jeden zápas. Všichni tři budou v Mountfieldu HK pokračovat i nadále – v případě Aleše Jergla a Radka Pilaře bylo uplatněno opční právo, Kelly Klíma uzavřel s klubem novou jednoletou smlouvu s roční opcí.

„Tito hráči patří do základního kádru a na jejich pokračování panovala všeobecná shoda. Věříme, že si Kelly vybral smůlu na zranění, která ho provázela letošní sezónu, a v té příští od něho očekáváme zlepšení produktivity, jelikož v sobě tento potenciál má,“ myslí si generální manažer Aleš Kmoníček.

Další pětice hokejistů – Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Miroslav Kukla, René Piegl a Jan Veselý – by měla patřit do širšího kádru, všichni tak budou moci naskakovat v hradeckém i kolínském dresu. Na Jana Veselého bylo uplatněno opční právo, kontrakt Michaela Gaspara je dvouletý, ostatních hráčů jednoletý s tím, že u nich klub může využít opci pro ročník 2022/23.

„Podpisy těchto hráčů znamenají určitou stabilizaci našeho širšího kádru s tím, že někteří z nich by měli působit převážně v našem partnerském týmu v Kolíně. Bude záležet pouze na nich, zda si zahrají i extraligu,“ předesílá Aleš Kmoníček.

Zároveň je jasné, že hradecký dres už nebudou nadále oblékat Marek Mazanec a Jakub Sklenář, kterým končí smlouva, stejně tak Dominik Graňák s Markem Zacharem, jimž končí pod Bílou věží hostování.

Fletcher Martin

Pracuji pro NovinyKraje.cz a spolupracuji s Orlicky.net, iDnes a Českou televizí. Snažím se přinášet informace z kultury, sportu, politiky, sociální oblasti, školství a dalších oblastí.