PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Exkluzivní rozhovor s Marlene Wilfing nejen o novém videoklipu Melting

4 min read

Marley Wildthing je zpěvačka a skladatelka z Rakouska žijící v Praze. Hraje na několik nástrojů – havajské ukulele, baskytaru a řecké bouzouki a experimentuje i s jinými nástroji. Své multiinstrumentální dovednosti doplňuje na pódiích ovládáním looperu, na který nahrává vrstvy nástrojů, vokálů a perkusí. Vystupuje jak sólo, tak s kapelou.

Prvním výsledkem hudebního putování Marley Wildthing je její debutové EP „Cube“, které vyšlo 13. září 2018. Hudba Marley je směsí Indie, folku a popu, doplněna jejími vlastními texty, které přednáší hluboko zabarveným sametovým hlasem. Skládání písní je pro Marley smyslem života, vyjádřením sama sebe. Její písně jsou citlivé a upřímné, stejně jako ona sama.

Marley co je u vás hudebně nového a co chystáte pro své fanoušky?

Po mém prvním EP “Cube”, které jsem psala v různých částech svého života, bych chtěla psát nové písně s větším významem. Chci aby každá moje píseň v sobě nesla poslání, chci říkat něco důležitého o tomto světě, psát o něčem, v čem si každý najde to svoje.  Například moje poslední hudební video “Tunnelvision” bylo o duševních problémech. Tahle píseň se nezabývá problémem jako takovým, ale spíše se snaží dát naději. Teď zveřejním nové video “Melting”, které by nám mělo připomenout být více uctivý k našemu prostředí. Buďme pokornější, chovejme se ohleduplně ke svému okolí, buďme změnou, kterou nutně potřebujeme.

Co vás čeká ještě do konce roku?

Momentálně se zaměřuji na psání a nahrávání nových písní pro připravované album, které bude vydané na podzim 2020. Konečně jsem našla úžasné muzikanty pro moji kapelu, se kterou se teď společně podílíme na tvořivém procesu na rozdíl od mého EP, které jsem psala hlavně sama. Budu také mít několik sólových koncertů v Praze, které stále oznamuji na mé facebookové stránce: https://www.facebook.com/marley.wildthing/

Už máte nějaké plány na kulatý rok 2020?

Ano, mám hodně plánů pro 2020! Chci hrát víc s mojí kapelou. V březnu zveřejníme další hudební video, společně s velkým koncertem, který bude spojený s promítáním. Moc se těším! Pro mé vlastní potěšení chci cestovat zejména v jarním období. Chystám se odpočinout si v Brazílii, kde se oddám své velké vášni a to kitesurfingu. V minulosti jsem spíše cestovala za hudbou. Vydávala jsem se na cesty do Německa, Rakouska,Švýcarska, do Panamy i Ameriky. Hrála jsem malé koncerty v místních klubech a na ulicích, setkala jsem se zajímavými lidmi a viděla jsem nová krásná místa. A to je velice inspirující!

Využívám této příležitosti a chci poděkovat všem, kteří podporují mojí hudbu a obecně podporují místní umělce. Mám štěstí, že můžu potkat mnoho úžasných muzikantů v Praze. Hodně se jsem se od nich naučila, a je strašně hezký, ze si tady v naší umělecko-hudební komunitě navzájem pomáháme. To je moc důležité a jsem ráda, že jsem toho součástí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: