PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Fakultní nemocnice Hradec Králové sjednotila přístup na pohotovost pro děti a dorost

3 min read

Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 2. prosince 2019 sjednotila přístup na pohotovost pro děti a dorost umístěnou v objektu Dětské kliniky FN HK (budova č. 18). Dosud rodiče s dětmi využívali pro příchod na pohotovost jeden z dvojice postranních vchodů, nyní budou rodiče a děti přicházet vždy hlavním vstupem. Tento vstup nově označuje světelná tabule s nápisem dětská pohotovost.

Dosud byla dětská denní lékařská pohotovost umístěna v severním křídle budovy dětské kliniky, noční dětská pohotovost byla v jižním křídle objektu. „Podařilo se nám najít řešení, které umožnilo sjednocení přístupu do budovy, což výrazně usnadní orientaci rodičů a malých pacientů při jejich příchodu,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.

Vedlejší vstupy označené B a C budou během dne i nadále sloužit pro přístup do ambulancí či na lůžkovou část. Hlavní vstup, který je označený písmenem A, slouží pro příchod na pohotovost. Po 18:00 hodině bude sloužit pro vstup na lůžková oddělení dětské kliniky, ostatní vstupy budou pro veřejnost uzavřeny.

Pohotovost pro děti a dorost je ve Fakultní nemocnici Hradec Králové v provozu ve všední dny od 15:30 do 7:00 hodin, o víkendu slouží nepřetržitě. Mimo uvedené ordinační hodny by měli rodiče v případě zdravotních problémů dítěte kontaktovat praktického lékaře, případně je možné situaci konzultovat na informační lince 841 155 155. V případě ohrožení života je nutné vždy volat tísňovou linku 155.

V areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové fungují také pohotovosti pro dospělé, zubní a lékárenská. Bližší informace o jejich provozu a kontakty je možné najít na https://www.fnhk.cz/pacient-a-jeho-blizci/lekarska-pohotovost/lekarska-pohotovost.

zdroj: file:///C:/Users/Martin%20Fletcher/Documents/Downloads/detska-pohotovost-fn-hk.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: