PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Fakultní nemocnice Hradec Králové získá do dvou let nový nemocniční informační systém

2 min read

Fakultní nemocnice Hradec Králové získá nejpozději do dvou let nový nemocniční informační systém za přibližně 70 milionů korun. Projekt nazvaný „Modernizace IT FN HK v návaznosti na eHealth“ je spolufinancovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj a umožní efektivní komunikaci a přenos informací v rámci nemocnice i mimo ni.

FN HK koncem ledna podepsala smlouvu s dodavatelskou firmou STAPRO. Dosavadní nemocniční informační systém (NIS) funguje v nemocnici od roku 1996 a v poslední době již nevyhovoval požadavkům moderní medicíny. 

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové na začátku února začal pracovat tým na přípravu systému, ve kterém budou zastoupena všechna zdravotnická pracoviště. Současně se rozbíhají práce na vytvoření takzvané integrační platformy, která umožní propojení jednotlivých databází a programů používaných v nemocnici. Pilotní provoz po dokončení systému začne na vybraných pracovištích, postupně se bude zavádět ve zbývajících částech nemocnice.

Nový systém také podstatně zvýší bezpečnost a spolehlivost dat vznikajících v nemocnici, zvýší možnost komunikace s jinými specializovanými pracovišti a jeho součástí bude i zabezpečený dlouhodobý archiv zdravotnické dokumentace. Současně vytvoří předpoklady pro budoucí navázání na další projekty realizované v rámci celostátní koncepce eHealth. Nový systém má ambici splnit roli skutečného zdroje informací podporujících i výuku, vědu a výzkum.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/fakultni-nemocnice-hradec-kralove-ziska-do-dvou-le

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: