PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Fantazie! Votroci rozstříleli Žižkov 5:0

3 min read

V rámci 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové rozjetý Žižkov. Votroci proměnili utkání v naprostou dominanci. Pět branek, krásné akce a skvělá podívaná. Dvakrát se trefil Adam Vlkanova, po jednom zásahu se radoval Prekop, Frýdek a Procházka.

Hradečtí fotbalisté vstoupili do utkání naprosto famózně! Hned první rohový kop čtvrtečního duelu našel přesně Erika Prekopa, který prudkou hlavičkou dostal balon do sítě, 1:0. Votroci dále pokračovali v drtivém tlaku, hostující obrana odvracela jeden útok za druhým. Slušné možnosti měl například Jiří Kateřiňák nebo Christian Frýdek. V 18. minutě přišel druhý zásah. Po standardní situaci zahráli Votroci secvičený signál, na jehož konci byl Adam Vlkanova, 2:0. Pro pětadvacetiletého špílmachra to byl jubilejní desátý gól v letošním ročníku.

O pár chvil později měl Vlkanova další velkou šanci. Tentokrát ho po rychlém brejku vychytal brankář Švenger. Za minutu bylo na Všesportovním stadionu v Malšovicích ještě veseleji. Za obranu se dostal Christian Frýdek a sám před Švengerem se nemýlil, míč poslal přesně k tyči, 3:0. Ve 43. minutě zahrál aktivní Frýdek přímý kop k bližší tyči, hostující gólman s vypětím všech sil vyrazil.

První větší šanci si Žižkov vypracoval až na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky, ale Radim Ottmar hlavičkový pokus v klidu kontroloval. Výborně hrající Frýdek pálil technickou ranou v 52. minutě, Švenger předvedl jistý zákrok. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly měli otěže i druhého poločasu pevně ve svých rukách. V 62. minutě napálil Adam Vlkanova břevno žižkovské svatyně. O deset minut později se Adam dočkal druhé trefy v utkání. Krásná technická střela zapadla k tyči, 4:0. 

Na konečných 5:0 stanovil Daniel Procházka, který byl na hřišti pár vteřin. Uklidil do prázdné brány po skvělé nahrávce Adama Vlkanovy, 5:0. V samotném závěru se sice ještě mohl prosadit Filip Firbacher, ale těsně minul. Hradec Králové se vysokou výhrou posouvá na třetí příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

zdroj:https://www.fchk.cz/zapas.asp?id=Fantazie-Votroci-rozstrileli-Zizkov-5-0-1736

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: