PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Gizmo III je výstava prací studentů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové

2 min read

Výstava je nazvaná po nástroji, který ve „třidéčku“ ovládá pohyb v prostoru. Ukazuje na animační software, kterému se studenti učí v oboru Grafická tvorba – multimédia. My jsme navštívili její vernisáž a průvodcem nám byl vedoucí jednotlivých studentských prací Pavel Trnka.

„Letos jsme studentům otevřeli možnost svobodnější volby výtvarných prostředků, takže mezi 3D grafikou exceluje i kreslený film, a dokonce jedna loutková animace. I tak předmět u studentů nepatří mezi nejoblíbenější, protože je těžký a za každým snímkem je až 100 hodin práce na scénáři, dramaturgii, animaci, výtvarnu, zvuku, střihu či postprodukci“ sdělil nám Pavel Trnka.

Po úvodním zahájení návštěvníci vernisáže měli možnost si prohlédnou na plátně všechny studenské filmy. V prostorách Galerie T jsou k vidění figurky či postavy z těchto filmů a nejen to. Zkuste zavítat na tuto výstavu a  budete velice příjemně překvapeni a potěšeni umem studentů.  Výstava probíhá na půdě Univerzity Hradec Králové v Galerii T a to až do 30. června. 

[ngg src=“galleries“ ids=“33″ display=“basic_thumbnail“]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: