PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Jana Jebavá si pro návštěvníky Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové připravila zajímavou přednášku o italském manýristickém malíři

2 min read

V přednášce se Jana Jebavá bude věnovat italskému manýristickému malíři a rytci Parmigianinovi, který se inspiroval předními renesančními velikány Itálie. Věnoval se převážné náboženským tématům, která zobrazoval svébytným znázorněním figurální malby. Jeho postavy jsou charakteristické protáhlým tvarem, který je ve spirále, s důkladným propracováním šatstva.

O PhDr. Janě Jebavé

Jana Jebavá (*1953) vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor bohemistika, dějiny umění a estetika. Doktorát získala v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho, že přednáší dějiny umění a estetiky, se věnuje vlastní umělecké tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby a poezie. Za svá díla vyhrála několik medailí na mezinárodních bienále (Itálie, Polsko, Španělsko). Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě i v Americe. Pro univerzitní nakladatelství Karolinum v Praze napsala autorské publikace Úvod do arteterapie a Kapitoly z dějin tance. Oba tituly se staly bestsellery a nezbytným studijním materiálem na mnoha humanitních fakultách. Svoje odborné články publikovala v různých časopisech a revue. V současné době se intenzivně věnuje lektorské činnosti, výletům za uměním a přednáškovým cyklům v rámci rodinné agentury.

Exkluzivní zastoupení zajišťuje agentura JABATO, jediný držitel licenčních práv k její tvorbě.

Přednáška se uskuteční ve Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové a to 10. října od 17:00 hod. v učebně č. 2 v 5. NP. Vstupné 60/30 Kč * Vstupenky zde. 
Slevy se vztahují na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP. Děti zdarma

Zdroj: https://www.svkhk.cz/Akce/Dalsi-akce-(Neco-navic—)/Clanky/10-10-Parmigianino-zazracne-obrazy-manyrismu.aspx

Zdroj: https://www.agentura-jabato.cz/jana-jebava/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: