PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Již dvanáctý ročník výstavy modelové železnice,vláčků a modelů připravují českoskaličtí modeláři z Modelářského centra za podpory Města Čeká Skalice

2 min read

Výstava se bude konat mimořádně 14. – 15 prosince 2019 v klubovně zahrádkářů. A jako každý rok si pro návštěvníky připravili bohatý program.

Návštěvníci budou moci obdivovat nejen kolejiště zkušených modelářů, ale i kolejiště ve výstavbě mladých členů modelářského kroužku z České Skalice. Dále se mohou těšit na různorodá modelová kolejiště, která přivezou modeláři ze spřátelených klubů nejen z Královéhradeckého, ale i Středočeského kraje. Mnoho kolejišť uvidí návštěvníci v České Skalici vůbec poprvé. Uvidíte kolejiště ovládaná klasickým analogovým způsobem, ale i digitální, která jsou řízena pomocí digitálních ústředen, či prostřednictvím mobilních telefonů a tabletů. Vystavena budou kolejiště maličká, která se vejdou do kufříku, ale i kolejiště přesahující tři metry délky s dokonalou krajinou propracovanou do nejmenších detailů.

Pro tvořivé malé i velké modeláře jsou připraveny dílny, kde si zájemci mohou postavit model domečku s krajinkou. Zatímco budou Ti větší modelařit, Ti nejmenší si mezitím mohou pohrát s dřevěnou vláčkodráhou. V neděli budou dílničky s malováním sádrových odlitků.

Členové Modelářského centra ale nestaví jen železniční modely, prezentovány budou také papírové modely hradů, plastikové modely vojenské a silniční techniky a dále diorámy ( model výřezu krajiny), ty budou převážně dětí z modelářského kroužku.

Každým rokem přinášíme s výstavou vláčků, modelových kolejišť, papírových a plastových modelů něco nového a zajímavého. I letos se je možné se těšit na mnoho novinek a pestrý doplňkový program s předvánoční atmosférou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: