PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Kevin Klíma podepsal víceletý kontrakt s Mountfieldem HK

3 min read

Ve dnech, kdy se na extraligových ledech měly odehrávat tuhé bitvy o Masarykův pohár, se bojuje spíše v zákulisí. Kluby řeší finanční ztráty z předčasně ukončeného ročníku, zároveň ale skládají kádry na příští sezónu. Pro hradecké fanoušky je tedy jistě příjemnou informací, že dvaadvacetiletý sympatický útočník s číslem na dresu 34 Kevin Klíma podepsal s hradeckým klubem víceletý kontrakt. 

Kevin Klíma přišel pod Bílou věž v průběhu sezóny z pražské Sparty a po úvodním rozkoukávání se dostal do skvělé formy. V prvních 20 zápasech v hradeckém dresu zaznamenal 5 bodů (3+2), ve zbývajících 21 duelech základní části bodů 12 (8+4). Původní hostování se tak změnilo v přestup, a to na dva roky s následnou možností opčního práva.

Kevin Klíma je tak po Petru Koukalovi, Filipu Pavlíkovi, Radovanu Pavlíkovi, Jordannu Perretovi, Radku Smoleňákovi a Radimu Šaldovi dalších hráčem, který se s vedením klubu domluvil na novém kontraktu. „Kevin nás během svého působení v našem týmu přesvědčil, že je to výborný hráč s velkým potenciálem do budoucna. Výborně zapadl do týmu a jelikož i on měl zájem na dalším působení v Hradci, byla naše domluva na dlouhodobém kontraktu velmi rychlá. V tuto chvíli máme již podepsanou smlouvu o jeho přestupu se Spartou Praha, proto můžeme tuto dobrou zprávu sdělit našim fanouškům,“ říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Kevin Klíma a Jordann Perret

Profil Kevina Klímy

Kevin Klíma se narodil 5. června 1997 ve floridské Tampě, má však české kořeny a tím pádem české i americké občanství. Pochází z hokejové rodiny, jeho otec Petr odehrál v NHL téměř 900 utkání. Kevinovo dvojče Kelly hájí pro změnu barvy týmu Tucson Roadrunners – farmy klubu Arizona Coyotes. Kevinovy první hokejové krůčky se odehrály za velkou louží, od sezóny 2015/16 hrál pravidelně kanadskou QMJHL, kde za 216 utkání nasbíral 188 bodů.

V sezóně 2018/19 vystřídal pět klubů a přesunul se do České republiky, kde hrál především za Spartu, ale připsal si starty také za Kadaň či Chomutov. Na startu ročníku 2019/20 stihl rychlonohý forvard ještě čtyři duely za Pražany, ale následně byl uvolněn na hostování do konce sezóny pod Bílou věž, kde svými výkony trenéry zaujal a vybudoval si pevnou pozici v sestavě. Po podpisu nové smlouvy je jasné, že v kádru Mountfieldu HK bude chtít rozšířit svou bodovou sbírku (11+6) ze sezóny 2019/20.

zdroj: http://www.mountfieldhk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: